۱۴۰۱ جمعه ۲۱ مرداد
پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی برای بدن؛ ماست پروبیوتیک بخورید
آشنایی با پروبیوتیک ها و فواید استفاده از آنها در مواد غذایی: 
باکتری ها سالیان دراز به عنوان دشمنان انسان شناخته می شدند، از این رو ابتدا تصور می شد که باید با تمام آن ها مبارزه کرد، اما امروزه می دانیم در ساخت داروها، هورمون ها، واکسن ها، آنزیم ها و ...از میکروارگانیسم ها به عنوان یک جزء اصلی در فرآیند تولید استفاده می شود. 

در این میان باکترهای پروبیوتیک با توانایی تغییر فلور میکروبی روده نقش مهمی به عنوان باکتری های مفید در بدن ایفا می کنند. انسان از هزاران سال قبل پس از این که با نگهداری حیوانات اهلی از شیر دام استفاده کرد، این مطلب را دریافت که می تواند با تغییراتی در شیر، آن را به غذاهای متنوعی تبدیل کند که اکنون شیرهای تخمیری نامیده می شوند. 

در حقیقت استفاده از میکروارگانیسم های مفید برای تولید مواد غذایی، از قرن ها پیش آغاز شد، بدون این که از نقش و حضور آن ها اطلاعی در دست باشد، علت  تولید شیرهای تخمیری توسط اجداد ما، قابلیت نگهداری بیشتر آن ها در مقایسه با شیر خام، طعم اسیدی ملایم و دلپذیر و وجود اثرات مفید آن بر سلامتی است. از انواع شیرهای تخمیری می توان به ماست، پنیر، کفیر، و  ...اشاره کرد. در این بین ماست های پروبیوتیک، جایگاه ویژهای در تغذیه و سلامت انسان پیدا کرده است. 

🔸در سال های اخیر تحقیقات زیادی در اروپا و سپس در آمریکا بر روی پروبیوتیک ها و نقش آن ها در سلامتی انسان انجام شده است. نتایج این تحقیقات نشان دهنده اثرات مثبت غذاهای پروبیوتیک و یا   مکمل های پروبیوتیک در سلامتی انسان است  با توجه به نتایج حاصل از تحقیقات انجام شده در آینده ممکن است شاهد استفاده از پروبیوتیک ها در تولید گوشت های تخمیر شده نیز باشیم.   

 پروبیوتیک چیست: 
"پروبیوتیک مکمل غذایی متشکل از میکروب های زنده است که مصرف آن به دلیل تغییر مطلوب در توازن میکروبی روده اثرات مفیدی در فرد می گذارد."

 پروبیوتیکها:  
میکرو ارگانیسم های (باکتری ومخمر) زنده و فعالی که با استقرار در بخش های مختلف بدن (اساسا روده ) به تعداد مناسب با فعالیت زیستی خود عمدتاً از طریق حفظ و بهبود توازن فلور میکروبی روده میان میکروارگانیسم های سودمند و زیان بخش، دربردارنده خواص سلامت بخش برای میزبان هستند. 

 پروبیوتیک ها شامل انواع گونه های بیفیدوباکتریوم، لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و لاکتوباسیلوس کازیی است.

پری بیوتیک ها:
 ترکیبات هضم ناپذیر یا هضم پذیر اندک در برابر آنزیم های گوارشی بدن (اساساً ترکیبات الیگو ساکاریدی) هستند که رشد و یا  فعالیت میکروارگانیسم های پروبیوتیک را به طور انتخابی تحریک می کنند،از جمله می توان به فروکتوالیگوساکاریدها (مانند اینولین) اشاره کرد. 

سین بیوتیک ها: 
فراورده هایی که به طور توام دارای پروبیوتیک و پری بیوتیک ها هستند.کاربرد توام دو عامل یاد شده با هدف ایجاد هم افزایی در اثرات سلامت بخشی آن ها صورت می گیرد. 
 
اثرات مفید پروبیوتیک ها: 
باکتریهای پروبیوتیک با حفظ فلور طبیعی روده و کنترل میکروارگانیسم های  بیماریزا  سبب کاهش خطر ابتلا به بیماریهای ناشی از مصرف مواد غذایی می شوند. از جمله می توان به اثرات درمانی ذیل اشاره کرد:  
بهبود سلامت و کارایی سیستم گوارشی  
پیش گیری از ایجاد سرطان به ویژه در دستگاه گوارش 
تنظیم و تقویت سیستم ایمنی 
کاهش کلسترول 
کاهش عوارض عدم تحمل لاکتوز 
افزایش ارزش غذایی 

 از میان انواع محصولات پروبیوتیک، ماست پروبیوتیک رایج ترین شکل مصرف این دسته از مواد غذایی است. البته ذکر این نکته ضروری است که افرادی که دارای  ضعف سیستم ایمنی و بیماری های خود ایمنی هستند و یا افرادی که به تازگی جراحی کرده اند بهتر است  از مصرف این محصولات خودداری کنند زیرا در برخی موارد ممکن است باکتری های مفید، فرصت طلبی کرده و خود به بدن لطمه بزنند.  

 ماست پروبیوتیک:
ماست پروبیوتیک به لحاظ ظاهری شبیه ماست معمولی است، اما  در هر گرم از آن حداقل یک میلیون باکتری پروبیوتیک زنده و فعال را می بایست دارا باشد.

این ماست را می توان به شکل طعم دار(مثلا ماست میوه ای) تولید کرد. ویژگی این ماست از نظر طعم، بو ،بافت، رنگ، آب انداختگی و... تفاوت معنی داری با ماست معمولی ندارد، اما از نظر تغذیه ای مصرف آن به  نیازهای اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب ضروری مورد نیاز بدن پاسخ می دهد.

ضمناً فعالیت باکتری های پروبیوتیک سبب افزایش دسترسی بیولوژیک بدن به یون ها شده که از این طریق  کلسیم، آهن، منیزیم، مس، سدیم و... بهتر جذب می شود. این ماست از نظر انواع ویتامین ها مثل ویتامین C، A ، ریبوفلاوین، تیامین، بیوتین، اسید فولیک، ... بسیارغنی تر از ماست معمولی است.

وضعیت تولید و اهمیت مصرف محصولات پروبیوتیک:
تمایل مردم به استفاده از غذاهای مفید و فرا سودمند از طرفی باعث بالا رفتن سطح سلامت عمومی جامعه شده امروزه  مقبولیت و مصرف فرآورده های پروبیوتیک در کشورهای جهان به ویژه اروپا، ایالات متحده و ژاپن رواج چشمگیر یافته است، طوری که بیش از 90 فرآورده غذایی پروبیوتیک حاوی لاکتوباسیلوس، اسیدوفیلوس و بیفیدوباکتریوم ها در سرتا سر جهان تولید می شود.

بیش از 53 کارخانه لبنی در اروپا ، فقط به تولید فرآورده های پروبیوتیک می پردازند، دراروپا ماست پروبیوتیک پرطرفدارترین فرآورده پروبیوتیک است . فرآورده های غذایی پروبیوتیک به منظور درمان عفونت های روده ای  و اسهال تولید شده اند. بنابراین علاوه بر معرفی غذاهای پروبیوتیک به عنوان غذاهای مفید، فرهنگ سازی و ایجاد یک طرز فکر نوین در درک این مطلب که فرآورده های پروبیوتیک قرص و کپسول نبوده بلکه جزئی از سبد غذایی روزانه خانوار به شمار می آیند بسیار ضروری است. 

دکتر ابوالفضل قادریان کارشناس مسئول صدور پروانه های غذایی و آشامیدنی و بهداشتی اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جهرم


تاریخ:
1401/05/05
تعداد بازدید:
215
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal