۱۴۰۱ جمعه ۱۰ تير
سی تی آنژیوگرافی، دقیق ترین روش تشخیص گرفتگی عروق
🔻وجود یکی از یکی از پیشرفته ترین دستگاه های سی تی آنژیو گرافی کشور در بیمارستان سیدالشهداء(ع)

🔸با بهره برداری از دستگاه پیشرفته سیتی آنژیوگرافی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سیدالشهداء، تشخیص بیماری های قلبی و شریانی با دقت و حساسیت بیشتری انجام می شود. تاکنون بیش از 100 نفر از مراجعین از خدمات تشخیصی این واحد بهره مند شده اند.

🔸دستگاه سیتی آنژیویی که در بیمارستان سیدالشهداء(ع) نصب شده است، یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین دستگاههای سی تی آنژیوگرافی خاورمیانه به شمار می رود که برای تشخیص انواع بیماری های شریانی و سایر اندام های داخلی بدن با میزان دقت بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

🔸تاکنون بیش از 100 نفر از مراجعین از خدمات تشخیصی این واحد بهره مند شده اند.

🔸این دستگاه اصطلاحاً 128 اسلایس است. پیش از این بالاترین نمونه معمول استفاده شده در کشور 64 اسلایس بوده است.

🔸در مقایسه با روش آنژیوگرافی معمولی که با قراردادن یک لوله باریک از طریق شریان‌ها انجام می‌شود، سی‌تی آنژیوگرافی کمتر تهاجمی بوده و روشی راحت‌تر برای بیمار محسوب می شود.

🔸چنانچه پزشک متخصص در جریان مراحل تشخیصی نیاز به بررسی دقیق تر در عروق و شریان های داخلی بخصوص شریان های قلبی داشته باشد از شیوه پیشرفته غیرتهاجمی سیتی آنژیو استفاده خواهد کرد.

🔸در این روش هیچ وسیله‌ای به عروق بیمار وارد نمی‌شود و تشخیص به صورت سی تی اسکن و با تزریق ماده حاجب انجام می شود.

🔸علاوه بر این، دستگاه حاضر دارای قابلیت‌های متعدد در تصویربرداری از سایر نواحی بدن نیز است که برخی از آنها عبارتند از: تشخیص و بررسی دقیق وجود یا عدم وجود پلاک‌های کلسیم و موقعیت آنها در مسیر شریان‌های خون‌رسان قلب جهت تعیین میزان خطر بیماری عروق خون‌رسان قلب، پیگیری بیماران در صورت تکرار علائم مجدد بعد از عمل بای پس عروق کرونری، شناسایی عیوب مادرزادی قلب در کودکان و کمک به برنامه‌ریزی درمان در آنها، تصویربرداری عروق مغزی و تهیه نقشه خون‌رسانی مغز، تصویربرداری از سایر عروق بدن(ریه، کلیه و....)


🔰وبدا رسانه سلامت
🔰روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جهرم


تاریخ:
1401/03/31
تعداد بازدید:
148
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal