۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۶ ارديبهشت
ترس از کرونا، تیغ دولبه؛ نگذاریم ترس از مبتلا شدن به کرونا ما را از درمان به موقع دیگر بیماری ها غافل کند
ترس از مبتلا شدن به کرونا موجب می شود که از درمان به موقع سایر بیماری ها غافل شویم. همان طور که در روز های اخیر  دو تن از همشهریان به خاطر این ترس، جانشان به خطر افتاد.

 🔸در مواقعی احساس خطر و پیشگیری از وقوع رخداد بسیار کمک کننده است و می تواند جان ما را نجات دهد. اما در خیلی از موارد این احساس خطر وسواس گونه، موجب شده که بعضی از افراد از درمان به موقع سایر بیماری ها غفلت کنند که این امر عواقب جبران ناپذیری برای بیمار به همراه داشته.

🔸 به گفته مسئولین بیمارستان استاد مطهری در دو هفته اخیر یک مادر باردار و یک کودک به دلیل ترس از مبتلا شدن به کرونا در مراحلی از بیماری شان به بیمارستان مراجعه کردند که فاصله ای تا از دست دادن جانشان نبود. 

🔸 والدین کودک به دلیل ترس از مبتلا شدن فرزندشان در مراحل حاد بیماری کودک خود به بیمارستان مراجعه نمودند. همچنین مادر باردار در زمان مشخص چک آپ های دوره ای  خود به پزشک مراجعه نکرده و این امر موجب به خطر افتادن جان خود و نوزادش شد.


🔸همین طور آمار فوتی های ناشی از کرونا در جهرم در هفته های پیش این را نشان میدهد که اکثر افراد فوت شده در مراحل آخر بیماریشان به اورژانس 115 جهرم تماس گرفته یا به پزشک مراجعه نموده اند. با توجه به اینکه بیماری کرونا دارو  و درمان اختصاصی ندارد، تنها راه کنترل آن مراجعه در مراحل اولیه بیماری است که می توان با مراقبت های حمایتی از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد.

🔸این نکته حائز اهمیت است که مراجعه به موقع در مراحل اولیه هر نوع بیماری، مهم و کمک بسزایی در درمان دارد. می توانیم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی جهت درمان دیگر بیماری ها و چک آپ های دوره ای به پزشک مراجعه نمود.
تاریخ:
1399/08/03
تعداد بازدید:
668
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal