۱۴۰۰ شنبه ۱۸ ارديبهشت
همايش ادارات بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات
همايش ادارات بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور روز شنبه 23 شهريور ماه 98 با حضور دكتر جان بابايي معاون درمان وزارت بهداشت و دكتر حيدري مدير كل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات در سالن امام جواد (ع) وزارت بهداشت برگزار شد
همايش ادارات بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور روز شنبه 23 شهريور ماه 98 با حضور دكتر جان بابايي معاون درمان وزارت بهداشت و دكتر حيدري مدير كل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات در سالن امام جواد (ع) وزارت بهداشت برگزار شد
مدير كل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات وزارت بهداشت خبر داد:

سامانه 190 به داروخانه هاي كشور متصل مي شود / برگزاري همايش ادارات بازرسي دانشگاههاي علوم پزشكي سراسر كشور و سازمان هاي وابسته

مدير كل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات وزارت بهداشت گفت: بيماران در شرايط خاصي به مراكز درماني مراجعه مي كنند و نيازمند دريافت خدمات درماني مناسبي هستند و وظيفه نيروهاي درماني ارائه بهترين خدمت به افراد دردمند است.

به گزارش وبدا، دكتر محمد حسين حيدري در حاشيه برگزاري همايش دفاتر بازرسي و ارزيابي عملكرد دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور در سالن امام جواد(ع) وزارت بهداشت، اظهار داشت: به دليل حساسيت مردم نسبت به سلامت خود، خانواده و بيماران شان، بايد در حوزه بهداشت و درمان، انعطاف پذيري و لطافت بيشتري داشته باشيم و براي بيماران، از اقدامات درماني در حال انجام، توضيحاتي ارائه كنيم.

وي تصريح كرد: ارتباط بيشتر و بهتر پزشك با بيمار و ارائه توضيحات از اقدامات درماني به بهبودي او، كمك مي كند. متاسفانه مشكل برخورد نامناسب كادر پزشكي و پرستاري، يكي از دلايل نارضايتي مردم است و در اين زمينه با همكاري معاونت آموزشي و پرستاري، برنامه هاي آموزشي را اصلاح مي كنيم اما بازدهي آموزش و تغيير رفتارها و برخوردها، مقداري زمان بر است.

مدير كل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات وزارت بهداشت افزود: شكاياتي كه مستقيما به دفتر بازرسي وزارت بهداشت مي رسد، منسجم نيست و در مورد حوزه هاي مختلف از جمله دارو و درمان است.

دكتر حيدري خاطرنشان كرد: متاسفانه سامانه 190 وزارت بهداشت، با همه داروخانه هاي كشور، در ارتباط نيست و شرايطي را با همكاري سازمان غذا و دارو فراهم مي كنيم كه اين سامانه بتواند با همه داروخانه ها در سطح كشور، ارتباط داشته باشد و در اين صورت قادر خواهيم بود كه ورود و خروج داروها را نيز رصد كنيم.

وي به مردم توصيه كرد در صورت بروز يا مشاهده هرگونه تخلف در حوزه سلامت از جمله بهداشت، دارو، درمان، تعرفه و اورژانس پيش بيمارستان، آن را به سامانه 190 وزارت بهداشت گزارش دهند.
   دكتر حيدري همچنين گفت: در راستاي برنامه هاي سال جاري اين دفتر همايش ادارات بازرسي دانشگاه/دانشكده هاي علوم پزشكي سراسر كشور و سازمان هاي وابسته در روز شنبه 23 شهريور ماه با حضور معاونين و مديران كل محترم وزارت متبوع و مديران و رؤساي ادارات و كارشناسان بازرسي دانشگاه ها برگزار شد.
وي افزود: از اهداف اين همايش مي توان به آشنايي دفاتر بازرسي با سياست هاي وزارت بهداشت و بحث و تبادل نظر شركت كنندگان در اين همايش در قالب كارگروه هاي تخصصي با محتواي نيازهاي آموزشي، گزارش نويسي تحليلي، اخلاق در بازرسي، شيوه نامه و روش هاي نوين بازرسي، روش هاي ارزيابي عملكرد مديران و دانشگاه ها، روش هاي مستند سازي جشنواره شهيد رجايي، حقوق شهروندي، مبارزه با فساد اداري، سامانه هاي 190 و ميز خدمت و سامد نام برد.

 مديركل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگوئي به شكايات افزود: در پايان همايش خلاصه مباحث كارگروه هاي تخصصي (3) توسط دبيران كارگروه ها مطرح و جمع بندي نهايي شد و مقرر گرديد كه در جهت پايداري جلسات، در آينده نزديك گردهمايي متناسب با كارگروه هاي فوق الذكر جهت پيگيري موارد مطروحه انجام شود.

وبدا؛ سلامت
تاریخ:
1398/06/26
تعداد بازدید:
577
منبع:
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal