دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دبیر علمی كنگره اخلاق تولیدمثل: حركت جدید اخلاق پزشكی كشور از جهرم آغاز شد
امام جمعه جهرم گفت: حرکت جدید اخلاق پزشکی کشور در بحث جمعیت شناسی از جهرم آغاز شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر لطف‌الله دژکام، دبیر علمی نخستین کنگره بین‌المللی اخلاق تولید مثل در مراسم افتتاحیه این کنگره اظهار کرد: فعالیت‌های علمی که در دانشگاه‌ها از جمله کنگره بین‌المللی اخلاق تولید مثل، اجرا می‌شود، نمود توانمندی‌ مجموعه‌های دانشگاهی جهان اسلام است.

وی بیان کرد: باور مدیران بخش درمان و سلامت کشور بر این است که دانشگاه علوم پزشکی جهرم می‌تواند بیش از آنچه که در بحث بهداشت و درمان جامعه نقش داشته در بقیه موارد نیز نقش مهم و مؤثری را ایفا کند.

امام جمعه جهرم با بیان اینکه گزارش همایش اخلاق تولیدمثل از طرف دبیر شورای انقلاب فرهنگی به مقام معظم رهبری رسیده است، تصریح کرد: نگاه مقام معظم رهبری انقلاب این بوده است که این مباحث باید با دقت و تلاش بیشتری ادامه پیدا کند.

حجت‌الاسلام دژکام با اشاره به برگزاری سومین همایش ملی اخلاق و شیوه‌های نوین درمان ناباروری و نخستین کنگره اخلاق تولید مثل در جهرم، خاطرنشان کرد: از جمله پرسش‌هایی که در طول 30 تا 40 سال گذشته در علم پزشکی به‌وجود آمده مربوط به تولیدمثل بوده و به‌عنوان یک عرصه بسیار گسترده‌ای از سؤال‌ها که در دنیا بی‌پاسخ مانده، مطرح است.

رئیس هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار کرد: جامعه اسلامی ایران به‌عنوان کشوری که بر‌پایه دین مبین اسلام بنا نهاده شده باید به تبیین و ارائه پاسخ‌های منطقی و به‌روز سؤالات جدید در راستای حوزه فقاهت شیعی بپردازد.

دبیر علمی سومین همایش ملی اخلاق در درمان شیوه‌های نوین درمان ناباروری با بیان اینکه یکی از مباحث تولیدمثل، کنترل جمعیت بوده که مورد تأکید سازمان بهداشت جهانی است، خاطرنشان کرد: این مهم با توجه به شاخص‌های مربوط به سلامت که همان بهداشت و رفاه است مدتی در ایران اجرا شد.

وی ابراز کرد: ممکن است این کار ضررهایی از لحاظ سیاسی و ملی برای ما ایجاد کند و در همین راستا، برنامه‌ریزی برای کنترل جمعیت امروز جنبه امنیت ملی را به خود گرفته است و در این زمینه دولت و مردم وظایفی را بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام دژکام با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در راستای رشد جمعیت کشور، بیان کرد: رهبری انقلاب در یک سال چند بار بر این مسئله تأکید کردند.

وی با بیان اینکه این کار مورد توجه مراکز علمی کشور قرار گرفته است، گفت: بحمد الهی معرفی یک حرکت جدید در اخلاق پزشکی کشور از شهرستان جهرم آغاز شده و مورد توجه مسئولان، مراجع تقلید و مراکز علمی قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام دژکام با اشاره به برگزاری 2 دوره موفق همایش اخلاق و شیوه‌های نوین درمان ناباروری، عنوان کرد: در همایش نخست مبانی فلسفی را مشخص کردیم که مبنای تصمیم‌سازی در اخلاق پزشکی باشد و در همایش دوم روش‌های اخلاق پزشکی در دستور کار قرار گرفت.

تاریخ:
1392/09/29
تعداد بازدید:
149
منبع:
Powered by DorsaPortal