دانشگاه علوم پزشکی جهرم
کلسیم و مکمل های آن/ از لبنیات کم چرب استفاده کنید
همه ما می دانیم که کلسیم یک ماده حیاتی برای انقباض و انبساط عروق، فعالیت ماهیچه ها، انتقالات عصبی و ترشح هورمون ها می باشد.

اما  اصلی ترین منابع غذایی کلسیم کدام است؟
مهمترین منبع غذایی کلسیم لبنیات می باشد. هر چه میزان چربی لبنیات بالاتر باشد در حجم مساوی با لبنیات کم چرب، مقدار دریافت کلسیم کمتر می شود بنابراین توصیه می شود که از لبنیات کم چرب استفاده کنید.

کلسیم موجود در لبنیات میزان جذب بالاتری نسبت به منابع گیاهی دارد. منابع گیاهی کلسیم از قبیل اسفناج، ریواس، کاهو سبز..... به هیچ عنوان نمی توانند جایگزین لبنیات شوند، چون هم مقدار کلسیم آن ها خیلی پایین تر است و هم جذب کمتری دارند.

مکمل های کلسیم:
دو فرم اصل مکمل کلسیم، کربنات و سیترات کلسیم است. کلسیم برای جذب نیاز به اسید معده دارد و برای جذب بهتر باید  بعد از غذا میل شود. اما سیترات کلسیم بدون نیاز به غذا قابل جذب است.

بنابراین افرادی که با مشکل کمبود اسید معده و یا بیماری ها و التهابی روده و اختلال جذب روبرو هستند بهتر است از مکمل های سیترات کلسیم استفاده نماید.

یادآور می شوم: اولویت تامین کلسیم از طریق رژیم غذایی است و در صورت تامین نشدن مقادیر مورد نیاز از طریق مواد غذایی در شرایط خاص مانند مصرف داروهای کورتون و بیماری های خاص مانند پوکی استخوان مصرف مکمل  کلسیم توصیه می شود.

هشدار:
مصرف بی رویه مکمل های کلسیم باعث افزایش سطح کلسیم در خون که 
می تواند باعث یبوست، عدم جذب آهن و روی، نارسایی کلیه، رسوب کلسیم در عروق و بافت های نرم، دفع کلسیم از ادرار و سنگ کلیه شود.

اما هایپر کلسمیا اکثرا ناشی از بیماری هایی مانند نارسایی کلیه، هایپر پاراتیروئیدیسم اولیه و یا سرطان است.

حتما قبل از شروع مصرف مکمل های غذایی حاوی کلسیم با مشاورین تغذیه و یا پزشکان مشورت کنید. زیرا مصرف خودسرانه انواع مکمل های غذایی می تواند باعث ایجاد عوارض جانبی در سلامتی گردد. 

افروز جعفرنیا
مدیر نظارت بر فر آورده های طبیعی ،سنتی،مکمل
معاونت غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی جهرم
تاریخ:
1399/12/26
تعداد بازدید:
321
Powered by DorsaPortal