دانشگاه علوم پزشکی جهرم
درمان
یک تومور شش و نیم کیلویی کلیه، از شکم بیماری در بیمارستان پیمانیه جهرم خارج شد
دکتر رضا اینالو، جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه،گفت: مردی 60 ساله با علائمی مثل درد و لمس توده از خارج شکم مراجعه و پس از معاینه و اقدامات تشخیصی اولیه همچون سیتی اسکن، وجود تومور کلیه در شکم بیمار تایید شد.

دکتر رضا اینالو، جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه،گفت: مردی  60 ساله با علائمی مثل درد و لمس توده از خارج شکم مراجعه و پس از معاینه و اقدامات تشخیصی اولیه همچون سیتی اسکن، وجود تومور کلیه در شکم بیمار تایید شد.
وی تصریح کرد: پس از اطمینان از وجود تومور کلیه، بیمار بلافاصله  تحت عمل جراحی قرار گرفت و توده ای با وزن شش و نیم  کیلوگرم از  بدن وی خارج و برای پاتولوژی به آزمایشگاه فرستاده شد. 
دکتر اینالو با بیان اینکه ریسک انجام این نوع اعمال جراحی به خاطر  احتمال چسبندگی های زیاد به روده و احشاء داخلی شکم بالاست اظهار داشت: خوشبختانه این عمل با همکاری تیم بیهوشی با موفقیت و بدون خونریزی انجام شد و هم اینک وضعیت عمومی بیمار رضایت بخش است.

این عضو هیات علمی دانشگاه در خصوص عوامل به وجود آمدن تومور کلیه گفت: استفاده از رژیم‌های غذایی پُرچرب، مصرف سیگار و تنباکو ، کار کردن در محیطی که آلوده به مواد شیمیایی است و استفاده از داروهای مسکن به صورت مزمن  می‌توانند در ایجاد تومورهای کلیه دخیل باشند.
تاریخ:
1398/11/08
تعداد بازدید:
1106
منبع:
Powered by DorsaPortal