۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر
معرفي داروخانه

معرفي و شرح وظايف داروخانه بيمارستان شهيد استاد مطهري:

مسؤل داروخانه بيمارستان: دكتر نيكتا زبردست با 3 سال سابقه مديريت داروخانه

مسؤلين فني داروخانه :سركار خانم ها دكتر فرحناز دواني پور ودكتر مهشيد قناعت پيشه و دكتر نيكتا زبردست  در سه شيفت صبح و عصر و شب بر روند كار داروخانه نظارت دارند.

موقعيت مكاني داروخانه:

داروخانه در كنار درب ورودي بخش اورژانس بيمارستان، مقابل ترياژ قرار دارد كه به صورت شبانه روزي جهت ارائه خدمات دارويي و بهداشتي و درماني اداره مي گردد.

داروخانه مجهز به  دو انبار دارويي مي باشد: انبار داخلي و انبار مركزي

انبار داخلي در نزديك داروخانه تعبيه شده است تا اقلام مورد نياز پر مصرف داروخانه  در مواقع بسته بودن انبار مركزي تامين گردد.

انبار مركزي در محوطه ساختمان كلينيك هنري واقع شده است كه با مديريت جناب آقاي وحيد نوعي اداره مي گردد.

ليست مشخصات پرسنل ثابت داروخانه به شرح ذيل مي باشد:

اسامي

مدرك تحصيلي

سمت

آقاي علي استخري

كارشناس

تكنسين امور دارويي

آقاي حسين ترابي

كارشناس

تكنسين امور دارويي

خانم عاطفه ديهيم

كاردان

تكنسين امور دارويي

خانم زهرا دهدشتي

كارشناس

تكنسين امور دارويي

خانم زهرا مراديان

كاردان

تكنسين امور دارويي

خانم ليدا صحراييان

كارشناس

تكنسين امور دارويي

خانم الهه بهاريان

كاردان

تكنسين امور دارويي

 

و آقايان مجيد اردين و رضا هنرمند و وحيد نوعي و نوراله روغنيان و سيد مرتضي رضوي كه از اعضاي ثابت قسمتهاي ديگر دانشكده علوم پزشكي مي باشند در صورت نياز با داروخانه همكاري مي نمايند.

شرح وظايف مسؤل فني داروخانه:

مسؤل فني  بايد دكتر داروساز باشد و حضور ايشان در هر سه شيفت در داروخانه الزامي مي باشد كه وظيفه نظارت كامل و دقيق بر اجراي موارد فني در مورد داروها از نظر تاريخ انقضا، نحوه نگهداري و چيدمان صحيح و در مورد نسخ  از نظر تاريخ اعتبار، خط خوردگي، تداخل دارويي، تأييد اينترنتي صحيح  و هم چنين نظارت بر نحوه عملكرد incharge را داراست و  آماده پاسخگويي به سؤالات دارويي بيماران و پرسنل بخش ها و پرسنل داروخانه مي باشد.

شرح وظايف مسول داروخانه:

به طور كلي مسؤليت امور اجرايي داروخانه بر عهده وي و در صورت نياز جوابگوي مسؤلين زير ربط در اين زمينه مي باشد.

بررسي آمار موجودي داروخانه و درخواست هاي ارسالي از سوي مسؤل انبار و سپس ارجاع درخواست تصحيح شده به معاونت غذا و دارو در جهت تهيه دارو و اقلام مصرفي مورد نياز. به روز رساني فارماكوپه دارويي بيمارستان بر اساس درخواست متخصصين محترم و سپس نظر سنجي در كميته دارو و درمان. به روز كردن قيمت داروها و درصد تعهد سازمانهاي بيمه گر به منظور كاهش كسورات دارويي. شركت درجلسه كميته دارو و درمان بيمارستان و پيگيري مصوبات كميته مذكور. نظارت بر نحوه اجراي طرح تحول سلامت و تهيه به موقع و مورد نياز داروهاي مصوب در فارماكوپه دارويي بيمارستان و در نتيجه جلوگيري از خروج بيماران به خارج از بيمارستان به منظور تهيه دارو. نگارش برنامه هفتگي پرسنل، محاسبه ساعات كاري پرسنل در پايان هر ماه و ارجاع آن به مسؤل محترم امور اداري. نظارت بر اجراي روند تحويل دارو به بيماران پرونده اي بي بضاعت تصويب شده در كمسيون دانشكده علوم پزشكي جهرم. آموزش دارويي و...  به پرسنل داروخانه در صورت نياز.

شرح وظايف تكنسين امور دارويي:

اطلاع كامل از موجودي داروهاي موجود در داروخانه و انبار مركزي به منظور تحويل سريع  نسخ بيماران سرپايي و پذيرش درخواست بيماران بستري و سپس وارد كردن نسخ بيماران سرپايي در سيستم HIS داروخانه . پذيرش درخواست دارو و تجهيزات ارسالي از سوي بخش ها و اماده سازي آن ها به تفكيك هر  بخش در ساعات مقرر و تحويل آنها به مسؤل دارويي هر بخش  و هم چنين  بررسي و سپس تاييد درخواست هاي ناركوتيك ارسالي از سوي بخش ها و همچنين مرجوع كردن داروها در صورت درخواست از سوي بخش ها. تاييد اينترنتي نسخ بيماران سرپايي در صورت لزوم.

اطلاعات عمومي:

داروخانه بيمارستان با سازمانها و ارگان هاي مختلف بيمه گر قرارداد دارد و آماده  پاسخگويي به همشهريان عزيز به صورت شبانه روزي مي باشد. و با همكاري معاونت محترم دارو و غذا داروهاي بيماران خاص دياليزي و تالاسمي و هموفيلي تهيه و با همكاري معاونت درمان به صورت رايگان در اختيار بيماران عزيز قرار مي دهد.

بيماران عزيز نيازمند مي توانند جهت دريافت كمك هزينه مالي جهت داروهاي مصرفي اشان پس از مراجعه به داروخانه و دريافت پيش فاكتور، با در دست داشتن كليه آزمايشات و مدارك مربوط به بيماري اشان به معاونت دارو و غذا مراجعه كرده و پس از تشكيل پرونده و بررسي در كميسيون دانشگاه و تصويب در اين كمسيون از تخفيفات بهره مند گردند.

شماره تماس داروخانه:

54339126

داخلي 235

دانلود فايل ورد...دانلود فايل
pdf

تاریخ :
1396/01/19
تعداد بازدید:
3181
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal