۱۴۰۲ چهارشنبه ۲ فروردين
فیزیوتراپی
فیزیوتراپی (physicaltheraphy) :
یکی از رشته های زیر شاخه پیراپزشکی می باشد که با هدف بهبود و توانبخشی  وتلاش برای باز توانی افرادی که به دلیل مواردی چون تصادف،شکستگی، دررفتگی، پارگی رباط یا تاندون، آسیب های ورزشی،درد های عضلانی وعصبی مراجعه می کنند کاربرد دارد.
خدماتی که در مرکز فیزیوتراپی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی هنری ارائه می شود شامل :
الکتروتراپی (Electrotherapy) : که شامل استفاده از دستگاههای استیمولار جهت کاهش درد با افزایش خون رسانی و ترشح اندروفینو همچنین تقویت عضلات ضعیف شده می باشد.
 
 
اولتراسوند (دستگاه us) :که باعث افزایش خون رسانی و کاهش ورم و نرم شدن بافت همبند و از بین بردن جای زخم می شود.
 
ماساژ وموبلیزیشن: که شامل حرکات دستی برای کمک به افرادی که دچار محدودیت وبی حرکتی در ناحیه مفاصل وکوتاهی بافت عضلانی وگرفتگی نقاط حساس در عضلات شده اند.
 
سوزن خشک (Dry needliy) : کاربرد آن برای آزاد سازی بافت عضلانی و بهبود زخم و همچنین  ازبین بردن نقاط ماشه ای یا حساس در افرادی که گرفتگی عضلات و درد مزمن دارند.
 
تیپینگ (Typing) :برای افرادی که دچار مشکلات بد شکلی در postur هستند و همچنین جهت کاهش درد و برطرف کردن کوتاهی های عضلانی کاربرد دارد.
 
 
 
تمرین درمانی (Excercise thrapy) :ورزش های مفیدی است که با توجه به مشکل افراد برای تقویت عضلات ضعیف شده وجبران کوتاهی های عضلات کوتاه شده انجام می گیرد.برای افرادی که دچار عارضه دیسک وتنگی کانال نخاع شده اند بسیار مفید می باشد.
 
فیزیوتراپی 
 
 
تاریخ :
1399/06/22
تعداد بازدید:
1194
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal