۱۴۰۱ سه شنبه ۲۵ مرداد
MRI
مرکز تصویر برداری دیجیتال کلینیک هنری دانشگاه اولین مرکز تصویر برداری در شهرستان جهرم است که دارای پنج بخش رادیولوژی ،ام آر آی،ماموگرافی ،سنجش تراکم استخوان وعکس برداری از دهان ودندان"OPG"است.
 
 
 
واحد MRI
ام آر آی از روش های پیشرفته تصویربرداری پزشکی است که در آن از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی بدون تابش اشعه ایکس استفاده می گردد و بدون داشتن ضرر برای بیمار، تصاویر دقیق از اندام ها وبافت های بدن گرفته می شود. 
فقدان اشعه ایکس، عدم نیاز به آمادگی قبلی مانند خوردن روغن کرچک، سه بعدی گرفتن تصاویر و قدرت تفکیک فضایی از محاسن دستگاه ام آر آی کلینیک هنری می باشد. 
بخش MRI کلینیک هنری جهرم بعد از شیراز، دومین مرکز تخصصی و فوق تخصصی در استان فارس است.ماهانه به طور میانگین هزارو چهارصد بیمار به این بخش مراجعه می کنند.
 
 
ام ار اسپکتروسکوپی مغز،ام ار آنژیو، ام آر پستان، ام آر آی شکم، ستون فقرات، سیستم اسکلتی و عضلانی ،برخی اعضای داخلی شکم چون کبد ، کلیه وغیره  در بخش ام آر آی کلینیک هنری انجام می شود.
MRI قلب از بیماران تالاسمی از اقدامات خوبی است که از دو سال قبل در این بخش انجام می شود و بیماران تالاسمی دیگر نیاز به رفتن به تهران و مرکز استان ندارند.
در این واحد چهار پزشک فعالیت می کنند و تصاویر از طریق سیستم تبادل تصاویردیجیتال پزشکی "pacs" برای پزشکان ارسال وتصاویر توسط آنها خوانده وپاسخ داده می شود. 
در این واحد ده پرسنل بصورت شبانه روز مشغول به فعالیت هستند وکاربران بیش از سیصدو پنجاه ساعت دوره آموزشی فیزیک،تکنیک و تفسیر فیلم را گذرانده اند واز جایگاه علمی بالائی برخوردارهستند. 
 
 
 
تاریخ :
1398/11/01
تعداد بازدید:
4035
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal