۱۴۰۲ يکشنبه ۶ فروردين
برگزاري سمينار ازدواج در جهرم+عكس
سمينار ازدواج در تالار علامه اميني جهرم با حضور دانشجويان دانشگاه هاي جهرم برگزار شد.

سمينار ازدواج آسان با موضوع «همسر من كيست؟» در تالار علامه اميني جهرم با حضور دانشجويان دانشگاه هاي جهرم به همت معاونت بهداشتي برگزار شد.

در اين سمينار دكتر رحيم رئوفي طي سخناني گفت: بحث سلامت و ارتقاي آگاهي سلامت از دغدغه هاي مهم وزارت بهداشت است و ما سعي داريم در پنل هاي مختلف در آگاهي رساندن در موضوعات سلامت انجام دهيم كه در گذشته پنل خودمراقبتي برگزار شد و امروز هم موضوع ازدواج در حال برگزاري است كه اين روند به بحث ارتقاي اگاهي سلامت جامعه بسيار كمك مي كند و استقبال مردم به دنبال دارد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم بيان كرد: در ابلاغ سياست هاي كلي نظام در حوزه سلامت از سوي رهبر معظم انقلاب بحث جمعيت جزو سرفصل هاي مهم قرار دارد و در همين راستا وزارت بهداشت هشدار داد كه جمعيت در حال كاهش و رو به پيري است و بايد به 2.3 برسد.

دكتر رئوفي اظهار داشت:  يك سوم افراد بين 20 تا 35 سال ازدواج نكردند ومتاسفانه سن باروري در جامعه كاهش داشته و نرخ ازدواج روند نزولي دارد كه اين امر روند خوبي نيست.

وي با ابراز نگراني از افزايش طلاق در جامعه تصريح كرد: يكي از موضوعات كاهش جمعيت طلاق و فوت از راه اعتياد است كه بايد توسط متوليان امر هدف گذاري و برنامه ريزي در جهت كنترل صورت گيرد.

در ادامه دكتر رضايي نماينده جهرم در مجلس نيز طي سخناني به موضوع تصويب قوانين در موضوع جمعيت و ازدواج اشاره كرد و خواستار توجه بيشتر متوليان به فرهنگ سازي صحيح در موضوع ازدواج شد.

در خاتمه نيز پنلي با حضور حجت الاسلام دست داده معاون دانشجويي دانشگاه، ابوالفضل قاسم زادگان مشاور حقوقي دانشگاه و وكيل دادگستري همچنين دكتر عبدلي روانشناس و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي جهرم با موضوع ازدواج برگزار شد كه با استقبال دانشجويان شركت كننده همراه شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1394/02/16
تعداد بازدید:
103
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal