۱۴۰۲ شنبه ۵ فروردين
دكتر رئوفي در بين الصلاتين نمازجمعه: آگاهي از سلامت غذايي حق مردم است تا بدانندتغذيه خوب چطور بايد مصرف شود
رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم گفت: آگاهي از سلامت غذايي حق مردم است تا بدانند توليدمركبات چه مسيري دارد و تغذيه خوب چطور بايد مصرف شود.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم گفت: آگاهي از سلامت غذايي حق مردم است تا بدانند توليدمركبات چه مسيري دارد و تغذيه خوب چطور بايد مصرف شود.

دكتر رحيم رئوفي طي سخناني در پيش از خطبه هاي نمازجمعه جهرم با تبريك اعياد ماه مبارك رجب و هفته سلامت گفت: در هفته سلامت شعار بسيار مهمي امسال  به نام تغذيه سالم از مزرعه تا سفره يعني تغذيه از توليد تا مصرف و به طور خلاصه  توليد، توزيع و مصرف نام گذاري شده و در همين راستا آگاهي از سلامت غذايي حق مردم است تا بدانند توليدمركبات چه مسيري دارد و تغذيه خوب چطور بايد مصرف شود.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم بيان كرد: امروز متولي اين امر شوراي سلامت غذايي هر شهرستان است و ما در در روز جهاني سلامت پنل سلامت برگزار كرديم كه استقبال خوبي از سوي مردم شد و انشا اله پنل هاي بعدي با برنامه ريزي و دقت نظر بيشتري در جهرم برگزار شود.

دكتر رئوفي با اشاره به اجراي طرح تحول سلامت در كشور بيان كرد: ارديبهشت ماه سال گذشته طرح تحول سلامت با تلاش هاي دولت و حمايت مجلس شروع شد و فعاليت ها در حوزه سلامت مضاعف شد و بحمداله موقعي كه لبخند رضايت مردم ديديم بسيار خرسند شديم و از همه ارزشمندتر رضايت رهبري و حمايت ايشان از طرح تحول سلامت بود كه باعث قوت قلب همه دست اندركاران سلامت و شتاب در اجراي طرح شد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به نقاط قوت طرح تحول سلامت اظهار داشت: امروز در مسير اجراي اين طرح ملي ما شاهد كمبود دارو و هزينه هاي كمر شكن درمان نيستيم به طوريكه امروز هزينه هاي درماني به سه درصد كاهش پيدا كرده و در راستاي بسته هاي تحول سلامت همه مردم بيمه شدند و قيمت لوازم پزشكي 50 درصد شكسته شد.

 وي افزود: در مسير بسته هتلينگ امروز وضعيت بيمارستان ها بسيار بهتر شده و در امر امكانات بيمارستاني بسيار مجهز تر از گذشته هستيم  و جهرم در موضوع زايمان طبيعي جزو 5 دانشگاه برتر كشور انتخاب شد همچنين بهسازي مراكز بهداشتي درماني اعم از خانه هاي بهداشت و مراكز اورژانس روند خوبي داشت.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به برنامه هاي سال جاري خاطرنشان كرد: امسال طرح پزشك خانواده به مسير اصلي خود باز مي گردد و جهرم جزو اولين شهرهايي است  كه روند جديد پزشك خانواده در جهت رضايتمندي مردم كليد مي خورد.

دكتر رئوفي با اشاره به ابلاغ سياست هاي كلان بخش سلامت از سوي رهبر معظم انقلاب تصريح كرد: در جهت تبيين سياست هاي مقام معظم رهبري امسال در جهرم سعي داريم همايشي در سطح ملي با محوريت تحول سلامت و تحقق منويات رهبري برگزار كنيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به بيماري هاي قلبي عروقي در جامعه بيان كرد: در ايران از هر 10 نفر  يك نفر مبتلا به قندخون و 2 نفر فشار خون دارد و سه تا چهار نفر چاقي هستند همچنين مصرف نمك در ايران دو برابر مصرف جهاني هست و شايع ترين عامل مرگ در جهرم بيماري هاي قلبي عروقي است در جهرم شايع ترين و به نوعي مصرف بيش از حد نمك و عدم كنترل چربي و چاقي نقش بسيار مهمي دارد.

وي افزود: عامل همه بيماري ها تغذيه، فعاليت و عادت ها هست و ما با خودمراقبتي مي توانيم بين 80 درصد بار بيماري ها را كم كنيم.

 
 
 


تاریخ:
1394/02/04
تعداد بازدید:
105
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal