۱۴۰۲ جمعه ۴ فروردين
تجليل از خيرين سلامت در جهرم+ عكس
طي مراسمي از خيرين بخش سلامت در جهرم تجليل شد.

حجت الاسلام والمسلمين دكتر لطف اله دژكام در مراسم تجليل از خيرين جهرم ضمن تقدير از افرادي كه در پيشبرد اهداف سلامت تلاش دارند، افزود: دولت آنچه را كه در توان دارد براي تحقق اهداف و آرمان هاي نظام هزينه مي كند البته تقسيم اعتبارات توسط دولت بايد عادلانه باشد. 

امام جمعه جهرم بيان كرد: بودجه ها و اعتبارات دولت از تهران آغاز مي شود و تا به جهرم برسد چيزي از آن باقي نمي ماند،  و نتيجه تمركزگرايي، جداشدن سهميه شهرهاي مهم بوده و پس از آن چنانچه چيزي بماند نصيب ديگر شهرها مي شود.

عضو هيات امناي دانشگاه علوم پزشكي جهرم اظهار كرد: تامين عدالت در بخش سلامت مورد توجه رهبر معظم انقلاب در ابلاغ سياست هاي كلي اين بخش بوده اما متاسفانه راهكار تحقق آن توسط متوليان تبيين نشده و نياز است جبران شود.

امام جمعه جهرم تاكيد كرد: محور توسعه در اين شهرستان را توجه به آموزش عالي است و براي توسعه مراكز دانش بنيان معتقديم بايد ده ها مركز درآمدزايي مي تواند اطراف دانشگاه علوم پزشكي جهرم ايجاد شود.

دكتر رحيم رئوفي نيز طي سخناني گفت: يك سال از آغاز طرح تحول نظام سلامت با تمام فراز و نشيب هاي آن گذشته و  اجراي اين برنامه مهم توانسته لبخند رضايت را بر لبان مردم و رهبري بنشاند. 

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به استقبال رهبري انقلاب از اين طرح و تاكيد بر استمرار آن، افزود: شهرستان جهرم نيز در راستاي طرح تحول نظام سلامت برنامه هاي مختلف اجرا شد اما منابع مالي آن قدر نيست كه بتواند اين روند را ادامه داد و براي اين منظور نيازمند همت و تلاش خيران هستيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به سخنان وزير بهداشت مبني بر الگو گرفتن از خيرين جهرمي، اظهار كرد: ما به خيران اين شهرستان افتخار مي كنيم چرا كه كار خير ماندگار است و آخرت انسان به وسيله آن آباد مي شود.

وي ضمن اشاره به همكاري فرابخشي در راستاي احداث پروژه هاي دانشگاه علوم پزشكي جهرم، افزود: در اين زمينه همكاري دستگاه هاي مختلف از جمله شهرداري و شوراي شهر، منابع طبيعي و جهادكشاورزي قابل تقدير و ستايش است.

دكتر رئوفي تصريح كرد: دانشگاه علوم پزشكي جهرم اين توانايي را دارد تا با همكاري ساير دستگاه ها بازارچه سلامت و پارك سلامت راه اندازي كند و مردم مي توانند از خدمات سلامت در اين پارك و بازارچه بهره مند شوند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به لزوم ورود افراد به سرمايه گذاري در بخش سلامت گفت: در اين زمينه دانشگاه علوم پزشكي جهرم طرح هاي سودآور بسياري دارد كه چند مورد آن به مرحله توليد نيز رسيده است.

وي به كلنگ زني ساختمان دانشكده پيراپزشكي جهرم اشاره كرد و افزود: اين ساختمان خير ساز به مساحت 7 هزار متر مربع زيربنا طي 18 ماه تا 2 سال به بهره برداري مي رسد.

رئوفي به تكميل ساختمان الحاقي بخش دياليز بيمارستان مطهري جهرم اشاره كرد و گفت: اين ساختمان كه گنجايش 15 تا 21 تخت دارد با زيربناي يك هزار و 200 متر مربع و به همت خيرين نيك انديش آماده بهره برداري است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به تكميل پروژه هاي دياليز بخش خفر، پايگاه اورژانس نصيرخواني و آبسرد سيمكان، بيان كرد: پروژه خانه بهداشت سه چاه و محمدآباد نيز كه 30 تا 50 درصد اعتبارات آن از محل جمع آوري زكات بوده، تكميل و آماده افتتاح است.

وي با اشاره به كلنگ زني مركز درمان ناباروري دانشگاه علوم پزشكي جهرم، تصريح كرد: اين پروژه در زميني به مساحت 3 هزار متر مربع در چهار طبقه از محل اعتبارات وزارت بهداشت به بهره برداري مي رسد.

 رئوفي افزود: مجوز اين پروژه با برگزاري همايش اخلاق و شيوه هاي نوين درمان ناباروري كليد خورد و جهرم اين توان را دارد كه به عنوان يكي از قطب هاي درمان ناباروري مطرح شود.

در خاتمه مراسم از خيرين جهرمي آقايان حاج فرج اله ممتاز و حاج ابوطالبي همچنين رئيس شوراي شهر و شهردار جهرم همچنين روساي ادارات منابع طبيعي و جهادكشاورزي به خاطر همكاري با دانشگاه علوم پزشكي جهرم در پيشبرد روند كمك به ساخت طرح هاي درماني و بهداشتي قدرداني شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1393/12/24
تعداد بازدید:
199
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal