۱۴۰۲ چهارشنبه ۲ فروردين
دیدار مدیركل بیمه سلامت استان فارس با رئیس دانشگاه +عكس
جلسه  بررسی مسائل و مشکلات بیمه سلامت و دانشگاه برگزار شد.

دکتر رحیم رئوفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جلسه ای با حضور مدیرکل بیمه سلامت ایرانیان فارس گفت: نشان وجودی ما به عنوان دانشگاه علوم پزشکی و بیمه، متولی سلامت بودن است  و این دو بازو برای سامان دهی امور مربوط به سلامت مردم هستن زیرا فلسفه وجود بیمه صیانت از حقوق بیماران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیان کرد: چنانچه دانشگاه های علوم پزشکی و بیمه ها کار خود را به خوبی انجام دهند، خدمات به طور متوازن انجام می شود و با توجه به اینکه سلامت، هدف غایی ما است این مهم نباید در پیچ و خم های موجود گم شود.

وی تصریح کرد: باید سلامت را به مردم برسانیم زیرا چنانچه نتوانیم مجری خوبی در راستای تامین سلامت مردم باشیم در این زمینه به آنها ظلم کرده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیان کرد: تامین سلامت و صیانت از بیماران اولویت دانشگاه علوم پزشکی به مردم بوده و هدف ما چیزی جز سلامت و ارائه خدمات مطلوب به مردم نیست.

دکتر رئوفی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی جهرم پوشش سلامت 250 هزار نفر از مردم این شهرستان را عهده دار است، افزود: این در حالی است که جهرم در حال حاضر پوشش درمانی و سلامت حدود 800 هزار نفر از مردم بومی و غیربومی را بر عهده دارد و ضریب اشغال تخت در بیمارستان های این شهرستان 80 درصد بوده و این مهم در برخی رشته ها به 60 درصد غیربومی رسیده است.

وی اظهار کرد: به علت ارائه خدمات ارزان به مردم و توجه بیش از پیش ما به مقوله درمان، استقبال از خدمات درمانی دانشگاه پزشکی جهرم بسیار بوده به طوریکه روزانه بین یک هزار تا 2 هزار نفر در کلینیک هنری جهرم ویزیت می شوند

دکتر رئوفی خاطرنشان کرد: در جهرم کسی جرات زیرمیزی گرفتن ندارد و دستگاه های نظارتی ما با این امر به شدت برخورد می کنند و غیرممکن است که در این شهرستان فردی بخواهد از مردم زیرمیزی دریافت کند.

در این جلسه دکتر ممتحن مدیرکل بیمه سلامت ایرانیان استان فارس طی سخنانی با اشاره به همکاری مطلوب وزارت بهداشت و وزارت رفاه در اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: بحمداله در دولت یازدهم برنامه تحول نظام سلامت عملیاتی شد و در این بین همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و بیمه ها روند خوبی دارد.

در ادامه رئیس دانشگاه به همراه مدیرکل بیمه سلامت ایرانیان به منظور بررسی روند خدمات رسانی بیمه ها و نحوه همکاری با دانشگاه از بیمارستان پیمانیه جهرم بازدید کردند.

 
تاریخ:
1393/07/07
تعداد بازدید:
506
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal