۱۴۰۲ جمعه ۴ فروردين
اجرای طرح سنجش فشار خون در سطح جهرم

دکتر مصلی نژاد گفت: سنجش میزان فشار خون شهروندان بالای 30 سال در جهرم تا 19اردیبهشت ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: سنجش میزان فشار خون و تناسب بدنی کلیه شهروندان بالای 30 سال در جهرم از شنبه آغاز شده و تا نوزدهم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

دکتر مهدی مصلی نژاد در گفت وگو با خبرنگار وبدا گفت: فشار خون بالا در اغلب موارد بدون علامت بوده و این بیماری با عوارض قلبی ، مغزی ، کلیوی و چشمی بروز پیدا می کند همچنین یکی از عوامل بروز بیماری های غیر واگیردار مانند بیماریهای قلبی عروقی، دیابت و سرطان ، چاقی و اضافه وزن می باشد.

وی بیان کرد: کلیه شهروندان بالای 30 سال جهرم مورد سنجش فشار خون و تناسب بدنی قرار می گیرند تا در صورت داشتن فشار خون بالا ، اضافه وزن و یا چاقی تحت مراقبت پزشک قرار گیرند.

دکتر مصلی نژاد اظهار داشت: این طرح از تاریخ 14 تا 19 اردیبهشت ماه جاری در کلیه مراکز بهداشتی درمانی، پایگاه های بهداشتی، بیمارستان ها و کلیه ادارات به همت واحدهای معاونت بهداشتی و با همکاری نظام پرستاری و دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم انجام می شود .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار کرد: به همراه داشتن کارت ملی برای شرکت کنندگان در غربالگری الزامی میباشد و علاوه بر سنجش موارد فوق، خدمات مشاوره رایگان نیز به شهروندان ارائه می گردد .

 

تاریخ:
1392/02/17
تعداد بازدید:
1032
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal