۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
رئیس دانشگاه علوم پزشكی جهرم : سیره شهدا باید به جامعه شناسانده شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: امروز سیره شهدا باید به جامعه شناسانده شود.
دکتر سیدمحمدکاظم تدین در دومین یادواره شهدای دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: انقلاب اسلامی ما به یمن روحیه ایثارگری و شهادت طلبی مردان و زنان مجاهدی به بار نشست که سرمایه اصلی این نظام اسلامی گردیدند و  در این راه خون مطهر شهیدان مسیر بیداری اسلامی در دنیا را هموار کرد، تا انقلاب اسلامی ما در دنیا نماد مبارزه برعلیه دشمنان حق طلبی گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار کرد: مبارزه جانانه ملت ایران با استکبار، باعث  هراس دشمنان از گسترش انقلاب اسلامی در میان ملت های ستمدیده جهان گردید و باعث شد که استکبار با ترفندهای مختلف در مسیر حق طلبی این ملت قهرمان سنگ اندازی کند و این خیانت ها منجر به جنگ تحمیلی شد که به لطف خداوند رزمندگان ما به خوبی جنگیدند و سختی ها را تحمل کردند .

وی بیان کرد: امروز  زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان عزیز و حرکت در مسیر آرمان‌های امام راحل، آشنا کردن نسل جوان دانشگاهی و علمی جامعه نسبت به شهدا و اهداف آنها از مهمترین اهداف نظام اسلامی است زیرا سیره شهدا باید به جامعه شناسانده شود.


این استاد دانشگاه تصریح کرد: برگزاري يادواره‌هاي شهدا در دانشگاه‌ها توفيقي در راستاي ترويج فرهنگ ايثار است زیرا برگزاری اینگونه مراسم‌ در واقع انسجام بخشی به فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه ها به دنبال دارد و با گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار و خودباوری می‌توان به توسعه‌، پیشرفت و دستاوردهای علمی پژوهشی کشور شتاب بیشتری بخشید.

دکتر تدین اظهار کرد: امروز دشمنان از اراده نخبگان علمی کشور همچنین پیشرفت های ما در بخش های تحقیقات علمی کشور از جمله پزشکی هراس دارند و به فرموده رهبر معظم انقلاب هرچه پیشرفت های علمی کشور بیشتر باشد دست اندازی دشمنان کمتر و ترس آنان از روحیه خودباوری جوانان این کشور بیشتر می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم  خاطرنشان کرد: مردم ما به واسطه  درس های بزرگ دوران دفاع مقدس، بحران های سخت و فتنه ها از سر خویش گذرانده و همیشه پیروز میدانهای مختلف بوده اند و در این انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری و شوراها نیز سربلند در راه خلق حماسه سیاسی مدنظر رهبری حرکت می کنند و به هیچ کس اجازه فتنه انگیزی در راه خون شهدای عزیز و آرمان این ملت غیور نمی دهند.

وی در خاتمه ابراز داشت: شهیدان ایرانمنش، دانشپور و پورافشار از شهدایی بودند که هم در مسیر  جهاد علمی کشور و هم در جهاد عملی گام نهادند و در هر دو نیز موفق و سربلند راه آرمان های اسلام عزیز را به خوبی پیمودند.

در این مراسم استاد عبدالرضا کوهمال از شاعران آیینی کشور نیز در خصوص دفاع مقدس به شعرخوانی پرداخت. 

تاریخ:
1392/02/10
تعداد بازدید:
766
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal