۱۴۰۲ سه شنبه ۸ فروردين
رئیس تیم اهدای عضو کشور اسپانیا بر ضرورت آگاه ساختن خانواده ها از مرگ مغزی تاکید کرد و گفت: در این صورت آمار رضایت خانواده ها به اهدا عضو افزایش خواهد یافت.
ضرورت آگاه ساختن خانواده ها از مرگ مغزی و تشویق به اهدای عضو

به گزارش وب دا، مارتین مانیالیخ در اولین دوره آموزشی پیشرفته اهدای عضو با بیان اینکه برگزاری این دوره آموزشی برای نخستین بار در ایران اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: شناسایی و مدیریت اهدا کننده و بالابردن آمار رضایت‌گیری از خانواده از اهداف این دوره آموزشی به شمار می آید. وی با بیان اینکه در تمام بیمارستان‌هایی که افراد بنا به دلایل مختلف می‌میرند اگر متخصصان فعالیت کافی نداشته باشند ممکن است دهنده عضو از دست برود افزود: ما نیاز داریم بتوانیم تمام افرادی که فوت می‌کنند را شناسایی کنیم.

رئیس اهدای عضو اسپانیا، با بیان اینکه  بر اساس آمار و ارقام های اعلام شده، بیشتر دهندگان عضو تبدیل به دهنده واقعی نمی‌شوند، تصریح کرد: این آمار با نحوه فعالیت هماهنگ کنندگان پیوند اعضا ارتباط مستقیم دارد.

مانیالیخ به فتوای مراجع عظام در خصوص مرگ بیمار مغزی اشاره کرد و اظهار داشت: اهدا عضو فقط یک مسئله فرهنگی نیست و تمام ادیان ممکن است با این موضوع مواجه باشند.

وی با بیان اینکه ما اینجا هستیم تا تجربه هایمان را با هم سهیم شویم، اظهار داشت: هر کشوری باید ارگانهای مورد نیاز بیماران را خود تولید کند.

رئیس اهدای عضو اسپانیا، ضمن اشاره به اینکه در ایران هزاران نفر در جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند افزود: این ظرفیتی است که می‌تواند به اهدای عضو منجر شود. مانیالیخ فراهم آوری پیوند را ترکیبی ازقانون‌گذاری، حمایت دولت و حمایت مذهب دانست و گفت: ادامه این فعالیت بدون این عوامل امکان‌پذیر نیست.

رئیس اهدای عضو اسپانیا نگرش مثبت جامعه برای اهدای عضو را لازم اعلام کرد و اظهار داشت: در همین رابطه نیاز به واحدهای شناسایی، تشخیص  و توزیع عضو داریم.

مانیالیخ انجام پیوند اعضا از عضو دهنده به عضو گیرنده را هدف نهایی دانست و گفت: پیوند در بیماریهای مزمنی همچون قلب، ریه، کلیه و کبد می تواند درمان مناسبی به شمار آید.

تاریخ:
1391/06/29
تعداد بازدید:
151
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal