۱۴۰۲ چهارشنبه ۲ فروردين
اجرای برنامه تحول نظام سلامت در جهرم

دکتر رئوفی: در طرح نظام سلامت بیماران بستری فقط ده درصد کل;هزینه را پرداخت می کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم از آغاز اجرای طرح نظام سلامت در جهرم خبر داد.

دکتر رحیم رئوفی در جمع خبرنگاران در خصوص اجرای برنامه تحول نظام سلامت گفت: نظام سلامت کشور یکی از پیشرفته ترین بخش های نظام در 35 سال اخیر بوده است و پیشرفت های این حوزه بسیار چشمگیر و در خور بوده است به طوریکه امروز در حوزه سلامت به هیچ عنوان از قافله شتابان جهانی عقب نیستیم.

وی افزود: با توجه به ارائه خدمات گسترده درمانی، متاسفانه بیمارستانها از نظر مالی دچار مشکل هستند و توان ارائه خدمات مطلوب از آنها سلب گردیده است به همین علت وزارت بهداشت تمام توان خود را جهت تحولی بزرگ درنظام سلامت کشور بسیج نموده است تا از یک طرف بیماران بستری در بیمارستانها تنها 10%  از هزینه های درمان را پرداخت نمایند و از سوی دیگر تمام خدمات درمانی در بخش دولتی ارائه گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم خاطرنشان کرد: هماهنگی لازم بین بیمارستان ها و مراکز درمانی تشخیصی به نحوی ایجاد شود که بیمار نیازی به صرف هزینه  اضافی جهت پوشش کامل تشخیص و درمان خود نداشته باشدو دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی همه توسط بیمارستان جهت بیماران تامین گردد.

دکتر رئوفی وزیر بهداشت را فردی توانمند، مقتدر، باهوش و بسیار فعال توصیف کرد و افزود: بازحمات شخص وزیر و مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با اجرای برنامه تحول در نظام سلامت، آینده بسیار روشنی پیش روی حوزه سلامت کشور می باشد و من به آینده بسیار خوش بین هستم.

گفتنی است برنامه تحول نظام سلامت کشور از روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی جهرم همگام با کل کشور اجرا می گردد.

تاریخ:
1393/02/17
تعداد بازدید:
622
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal