۱۴۰۲ يکشنبه ۶ فروردين
آغاز هفته سلامت در جهرم+عكس
مراسم نمادین آغاز هفته سلامت با شعار یک عمر سلامت با خود مراقبتی؛ صبح امروز در مدرسه نجمه برگزار شد.
مراسم نمادین آغاز هفته سلامت با شعار یک عمر سلامت با خود مراقبتی؛ صبح امروز در مدرسه نجمه با حضور مدیران جهرم برگزار شد.

دکتر رحیم رئوفی با اشاره به برنامه های هفته سلامت بیان کرد: شعار امسال هفته سلامت یک عمر سلامتی با خود مراقبتی می باشد که فرصت خوبی است تا آموزش های لازم در زمینه مراقبت های بهداشتی به جامعه از طرق مختلف ارائه شود و تعریف خود مراقبتی در سطوح مختلف جامعه تبیین گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیان کرد: امسال با توجه به شعار خود مراقبتی ، سعی می کنیم که به گونه ای به مردم آموزش دهیم که خودشان در زمینه حفظ سلامتی آگاه شوند و به خود مراقبتی بپردازند البته تمامی افراد جامعه به ویژه معلمان می توانند در آموزش پیام های خود مراقبتی به دانش آموزان نقش موثری ایفا کنند.

دکتر رئوفی بیان کرد: بی توجهی به مقوله سلامت در کوتاه مدت و درازمدت هم برای فرد تبعاتی به دنبال دارد و هم برای جامعه به همین خاطر دانش سلامت متناسب با علم باید جزو برنامه های آموزشی کشور باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار کرد: در دهه های گذشته بیماری های واگیر از مشکلات عدیده کشور بودند ولی در سالهای اخیر باتوجه به کنترل بیماری های واگیردار، بیماری های غیرواگیردار مثل دیابت، فشارخون، چاقی، بیماری های قلبی و عروقی باعث مشکلات فراوان و در نهایت کاهش طول عمر شده است در همین راستا خودمراقبتی می تواند نقش موثری در کاهش بیماری های غیرواگیردار داشته باشد.

وی با بیان اینکه توانمند کردن  و آموزش خانواده ها در امر خودمراقبتی و پیشگیری دارای اهمیت می باشد، افزود: باید در بین آحاد جامعه و خانواده ها آموزش در امر سلامت و مراقبت از خود در برابر بیماری های غیرواگیردار هدف گذاری شود.

 

در پایان سئوال رئیس جمهور پیرامون « چه کار کنیم تا بدن ما سالم بماند و بتواند مقاومت کند؟» به پرسش گذاشته شد.


تاریخ:
1393/02/01
تعداد بازدید:
625
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal