۱۴۰۲ چهارشنبه ۲ فروردين
اعلام برنامه های هفته سلامت در جهرم
دکتر رحمانیان برنامه های هفته سلامت در سطح شهرستان جهرم تشریح کرد.
دکتر کرامت اله رحمانیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در نشست خبری هفته سلامت اظهار کرد: ابلاغ سیاست های کلی سلامت  از سوی رهبر معظم انقلاب نقطه عطفی برای نظام سلامت از حیث توجه به برنامه های نظام سلامت و تخصیص منابع بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار کرد: در سالهای گذشته هفته سلامت در فروردین ماه از 18 فروردین تا 24 این ماه را برگزار می شد منتها امسال هفته سلامت از اول اردیبهشت تا 7 این ماه برگزار می شود و دلیل این اتفاق این بود که هر سال هفته سلامت نیز بودیم مقارن با تعطیلات نوروزی و بلافاصله بعد از تعطیلات اجرا می شد به علاوه اینکه امسال شاهد مقارن شدن آن با ثبت نام فازدوم هدفمندی بوده و طبیعتا فضای رسانه ای کشور نیز تحت تاثیر این امر بود و چون ما رسانه ها را همکاران اصلی خود در برگزاری هفته سلامت می دانیم، عملا از ظرفیت رسانه ها نمی توانستیم استفاده کنیم.

دکتر رحمانیان بیان کرد: هر ساله برنامه های هفته سلامت متناسب با شعار جهانی بود ولی در سال 2014 که بحث بیماری های منتقله از ناقلین از طرف سازمان جهانی بهداشت مطرح شد، با بررسی های معاونت بهداشتی وزارت بهداشت مشخص شد که بحث این بیماری ها امسال تهدید جدی برای کشور ما محسوب نمی شود و شعار  امسال کشور یک عمر سلامتی با خود مراقبتی درنظر گرفته شد.

وی افزود: مهمترین هدف از برگزاری هفته سلامت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص این حوزه مهم است که با دو هدف  ارتقاء سلامت جامعه و اصلاح روش های زندگی انجام می شود و و این هفته فرصت مغتنمی است که اهمیت سلامت را برای مردم و متولیان  بخش سلامت تبیین شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم خاطرنشان کرد: توجه دادن و جلب همکاری های بین بخشی از اهداف دیگر ما در برگزاری هفته سلامت است زیرا معتقدیم که موضوع سلامت فرابخشی است و دستگاه های مختلفی در سلامت مردم تاثیرگذارند. همچنین این هفته فرصتی است که از همه مجموعه هایی که در طول سال گذشته در ارتقاء سلامت جامعه نقش چشمگیری داشتند، تقدیر شود.

تشریح برنامه های هفته سلامت

دکتر رحمانیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به تشریح برنامه های برنامه های هفته سلامت به ترتیب روزهای این هفته نیز پرداخت و افزود: ما در سطح شهرستان برنامه های مختلفتی ترتیب دادیم که متنوع ترین آنها بدین شرح است:

روز دوشنبه اول اردیبهشت مراسم ویژه آغاز هفته سلامت با نواختن زنگ سلامت در یکی از مدارس جهرم با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار می شود .

روز دوم آموزش و اطلاع رسانی و برگزاری جلسات آموزشی توجیهی در جهت توانمند کردن افراد و ارتقا سطح اطلاعات  و اگاهی دانش آموزان، دانشجویان و رابطین فرهنگی و اقشار مختلف داریم.

روز سوم برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر صنعتی با سخنرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی در نظر گرفتیم.

5 شنبه روز چهارم اجرای طرح غربال گری سرپرستان خانوار تحت پوشش بهزیستی در زمینه سرطان سینه آغاز می شود و مراسم پیاده روی در جهت افزایش تحرک رمز سلامتی و فواید ورزش با حضور اقشار مختلف مردم را خواهیم داشت.

روز جمعه دکتر رئوفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در خصوص پیشگیری اولیه از عوامل خطر بیماری های غیرواگیر و خودمراقبتی و برشمردن برنامه های هفته سلامت قبل از خطبه های نماز جمعه جهرم سخنرانی می کند.

شنبه روز ششم در برنامه ویژه هفته سلامت طی مراسمی از حامیان، خیرین و فعالان سلامت تقدیر می شود.

و در آخرین روز هفته سلامت نشست اصحاب رسانه با رئیس دانشگاه و معاون بهداشتی در نظر گرفتیم.

 

تاریخ:
1393/01/30
تعداد بازدید:
570
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal