۱۴۰۲ يکشنبه ۶ فروردين
جلسه شورای تامین شهرستان با محوریت سلامت+عكس
دکتر رئوفی: جلوگیری از عرضه مواد مخدر صنعتی در اشکال مختلف، هوشیاری و همکاری بیشتر ارگانها می طلبد

جلسه شورای تامین شهرستان با هدف بررسی مسائل و مشکلات بهداشتی، درمانی شهرستان در سالن
 اجتماعات فرمانداری جهرم برگزار شد.

در این جلسه که به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد، دکتر رحیم رئوفی ضمن اشاره به فرابخش بودن مقوله بهداشت و درمان گفت: بخش بزرگی از مسائل مرتبط با سلامت مردم شهرستان  فرابخشی است و تعامل نهادهای شهرستان جهت حل این مسائل ضروری می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به معضل اعتیاد، مواد مخدر جدید و صنعتی را بسیار خطرناک خواند و افزود: متاسفانه مواد مخدر جدیدی مانند شیشه در شکلهای متوعی مثل آدامس، اسپری خوشبو کننده و داروهای لاغری در سطح جامعه توزیع می شود و دسترسی به این مواد صنعتی به آسانی ممکن می باشد و در همین زمینه لازم است که دستگاههای ذی ربط از هوشیاری و دقت نظر بالائی برخوردار باشند.

دکتر رئوفی برخی کمبودهای قانونی را از مشکلات پیش روی مبارزه با مواد مخدر برشمرد و افزود: کمبودهای قانونی و نبود تقسیم بندی جهت  مواد مخدر صنعتی از مسائلی است که بررسی بیشتری را می طلبد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص ساماندهی کلینیک تخصصی هنری گفت: ماهانه حدود 30 هزار نفر در کلینیک ویزیت می شوند و بار سنگین مراجعات، مسائل و مشکلاتی را مانند دلالی و فروش ویزیت ها و فروش نوبت های غیر قانونی ایجاد کرده است که در این زمینه مصرا خواستار کمک نهادهای مرتبط هستیم.

رئیس دانشگاه با اشاره به مشکلات دیگری مانند مراکز غیر مجاز عرضه مکمل های ورزشی و مراکز غیر مجاز ارائه دهنده طب گیاهی و سنتی، همچنین مراکز عینک سازی غیر مجاز، تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرائم بهداشتی، درمانی را از خواسته  های مهم و موکد دانشگاه بر شمرد و ضمن تشکر از مساعدتها و تلاشهای دادگستری شهرستان افزود: قول مساعدت در زمینه تشکیل شورای حل اختلاف مسائل بهداشتی، درمانی داده شده است و امیدواریم با تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات و مسائل بهداشتی، درمانی، گامی موثر در بهبود سلامت و کیفیت زندگی مردم برداشته شود.

گفتنی است در این جلسه اعضاء شورای تامین شهرستان بر آمادگی جهت همکاری و تعامل هر چه بیشتر با با دانشگاه جهت مرتفع شدن مشکلات بهداشتی، درمانی شهرستان تاکید نمودند.

 

تاریخ:
1392/12/22
تعداد بازدید:
624
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal