۱۴۰۲ يکشنبه ۶ فروردين
بازدید مشاور وزیر بهداشت از حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه+عكس
دکتر ریاضی از توانمندی های حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی جهرم بازدید کرد.
مسئول دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از توانمندی های حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی جهرم بازدید کرد.

دکتر حسین ریاضی در بازدید از توانمندی های حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت : خوشبختانه در سالهای اخیر این دانشگاه در حوزه فناوری اطلاعات پیشرفت های خوبی داشته است.

مشاور وزیر بهداشت دلیل سفر به جهرم را آشنایی با توانمندیها و بررسی مشکلات پیش روی این دانشگاه در حوزه فناوری اطلاعات عنوان نمود و افزود : استقرار سیستم های مرتبط با فناوری اطلاعات در ابتدای امر نیازمند سرمایه گذاری های قابل توجهی می باشد اما مطمئنا هزینه های صرف شده از طریق صرفه جویی هایی که پس از استقرار سیستم ها ایجاد خواهد شد در زمان نسبتا کوتاهی باز خواهد گشت و با استقرار سیستم های ماندگار ، انشااله نتایج مثبت آن نصیب مردم ، بیماران ، اعضای هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان  خواهد شد.

مسئول دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری در وزارت بهداشت را از تجربه های موفق سالهای اخیر برشمرد و افزود : با راه اندازی این سیستم و حذف نامه های کاغذی ، علاوه بر حذف چرخه زمانی مربوط به ارسال نامه و همچنین کاهش مشکلاتی مانند ماندن یا گم شدن نامه که باعث افزایش رضایتمندی ارباب رجوع گردیده است ، سالانه حدود 900 میلیون تومان نیز در هزینه ها صرفه جویی شده است به طوریکه در همین راستا 18 دبیرخانه و فضاهای بایگانی مربوطه حذف گردیده و ارتباط اداری به شکل الکترونیک بین 14 ساختمان اداری مختلف برقرار شده است.

وی با اشاره به استقرار سامانه استعلام الکترونیکی هویت در وزارت بهداشت تصریح نمود : دانشگاه های علوم پزشکی می توانند با فعال کردن این سیستم ، دقت و سرعت امور مربوط به پذیرش بیماران در بیمارستانها را ارتقا دهند.

دکتر ریاضی راه اندازی مرکز داده ها (data center) در وزارت بهداشت را از تجربه های موفق برشمرد و افزود : این مرکز با تجهیزات سخت افزاری بسیار خوب و با دارا بودن 48 رک (rack) در فضایی به مساحت 750 متر مربع تاسیس شده و کمک خوبی به سرور دانشگاه ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی جهرم باشد.

مسئول دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به لزوم بستر سازی مخابراتی جهت پوشش بیش از 1200 روستای استان فارس گفت : در حال حاضر تنها 2% از روستاهای استان مجهز به اینترنت پرسرعت (ADSL) می باشد و ما به مخابرات استان فارس پیشنهاد داده ایم که طرح گسترش مخابرات روستایی را با در نظر گرفتن اولویت های بهداشتی پیگیری نماید.

گفتنی است در این سفر یک روزه، دکتر بیطرف معاون تحقیق و توسعه ، مهندس قربان زاده معاون فنی و خانم شمس زاده مدیر اتوماسیون، مشاور وزیر را همراهی کردند.

تاریخ:
1392/11/15
تعداد بازدید:
510
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal