۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
دبير دانشگاه هاي كلان منطقه 5كشور ميهمان هيات رئيسه دانشگاه/ ارائه پتانسيلها و داشته هاي دانشگاه علوم پزشكي جهرم
دبير دانشگاههاي كلان منطقه 5 كشور ميهمان هيات رئيسه دانشگاه/ ارائه پتانسيلها و داشته هاي دانشگاه علوم پزشكي جهرم

دكتر بهمني دبير دانشگاههاي كلان منطقه 5 كشور در ديدار با اعضاي هيات رئيسه دانشگاه با اشاره به مصوبه شوراي انقلاب فرهنگي در خصوص تقسيم بندي دانشگاههاي علوم پزشكي كشور به مناطق 10 گانه، تمركز زدايي، استفاده بهينه از امكانات و نيروي انساني، گسترش عدالت در سلامت و آموزش در مناطق ده گانه را هدف اصلي اين طرح خواند. 

دكتر بهمني سرفصل هاي مختلفي در مورد اين طرح را عنوان و هريك را به اختصار تشريح نمود. 
جايگاه دانشگاه ها با ماموريت بين المللي ، ماموريت ملي و ماموريت استاني  در رشته ها و مقاطع تحصيلي بر اساس جمعيت، ايجاد مجتمع سلامت بر اساس توانمندي هاي بومي و جذب داوطلبان بومي، 
آمايش سرزمين در كليه حوزه ها بخصوص آموزش، چگونگي كاهش فاصله علمي كشور با جهان و .... از جمله مباحث مطرح شده توسط ايشان بود. 
دكتر رئوفي رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم نيز با بر شمردن بخشي از داشته ها و پتانسيلهاي دانشگاه گفت: ما از يكسال پيش طرح آمايش را در زمينه بهداشت و درمان آغاز كرديم. وي با بيان اين مطلب كه جهرم بخش بزرگي از جنوب فارس را از لحاظ درماني پوشش مي دهد، گفت: ما بارها اشتياق و تمايل و آمادگي خود را نسبت به هرگونه همكاري در اين زمينه ابراز كرده ايم و معتقديم كه توانايي انجام بسياري از خدمات را داريم. 
در ادامه جلسه دكتر رئوفي با همراهي معاونين و مديران دانشگاه پتانسليها و داشته هاي دانشگاه را به تفصيل ارائه و تشريح كردند. 
گفتني است در اين طرح دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور و زير مجموعه هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در حوزه سلامت به لحاظ شاخص‌هايي مانند نيروي انساني، تجهيزات و... به 10 كلان منطقه طبقه بندي شده اند. كلان منطقه 5 كشور شامل دانشگاه­هاي علوم پزشكي شيراز، جهرم، فسا، بندر عباس، بوشهر، ياسوج و دانشكده­هاي علوم پزشكي مستقر در منطقه مي باشد.  
 
 
 
 
تاریخ:
1394/08/19
تعداد بازدید:
58
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal