۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
دكتر رئوفي در مراسم افتتاح مركز دياليز حاج ابوطالبي: خيرين بازوي توانمند دانشگاه هستند
رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با تجليل از فعاليت هاي خيرين سلامت گفت: خيرين بازوي توانمند اين دانشگاه هستند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با تجليل از فعاليت هاي خيرين سلامت گفت: خيرين بازوي توانمند اين دانشگاه هستند.

دكتر رحيم رئوفي در مراسم افتتاح مركز دياليز حاج ابوطالبي بيمارستان مطهري، گفت: طرح تحول نظام سلامت از معدود طرح هايي بود كه توانست لبخند را به لبان مردم بنشاند.

وي با اشاره به اجرايي شدن اين طرح در قالب چند بسته مختلف، افزود: دانشگاه علوم پزشكي جهرم حدود 18 ماه در اجراي اين طرح فعاليت دارد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم هدف از اجراي نظام سلامت را رضايت مندي مردم در بحث درمان دانست و عنوان كرد: كاهش پرداختي از جيب مردم مزيت اين طرح بوده است به گونه اي كه مردم جهرم تنها سه درصد هزينه بستري را پرداخت مي كنند.

دكتر رئوفي با بيان اينكه پيش از اجراي اين طرح، 70 درصد هزينه هاي درمان توسط مردم پرداخت مي شد كه الان اين رقم به 40 درصد كاهش يافته است، گفت: هدف گذاري شده تا پرداختي هزينه هاي درمان توسط مردم به زير 30 درصد برسد.

رئوفي با اشاره به كاهش آمار سزارين در جهرم اين مهم را از برنامه هاي طرح نظام سلامت عنوان كرد كه روند اجراي آن تداوم دارد.

دكتر رئوفي با اشاره به بازسازي و مرمت ساختمان بيمارستان هاي جهرم هزينه آن را بالغ بر سه ميلياردتومان دانست و خاطرنشان كرد: بيش از هشت ميليارد تومان هزينه خريد تجهيزات و دستگاه هاي پزشكي براي بيمارستان ها شده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به برطرف شدن دغدغه بيماران به ويژه بيماران صعب العلاج جهرم گفت: در قالب طرح تحول نظام سلامت 80 درصد هزينه درمان بيماران ناعلاج پرداخت مي شود.

رئوفي از مرمت و بازسازي 40 خانه بهداشت شهرستان جهرم خبر داد و گفت: حمايت و همكاري مجلس و دولت سبب اجراي رضايت بخش اين طرح در سطح كشور شده است.

وي با اشاره به گام هاي مثبت خيرين شهرستان جهرم در راستاي كمك و حمايت به مجموعه سلامت شهرستان، به تمجيد و رضايت مندي وزير محترم بهداشت از تحقق اين امر در جهرم خبر داد و از خيرين به عنوان بازوي توانمند دانشگاه علوم پزشكي ياد كرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به عملكرد خيرين سلامت در سطح شهرستان گفت: پرديس دانشگاه علوم پزشكي با وسعت 30 هكتار، ساختمان دانشكده پرستاري، بيمارستان 240 تخت خوابي، كلينيك هنري، بيمارستان پيمانيه، خريد دستگاه هاي مختلف به ويژه شيمي درماني، ساختمان در حال احداث دانشكده پيراپزشكي و غيره از جمله مواردي است كه به همت خيرين سلامت شهرستان جهرم به بهره برداري رسيده است.

دكتر رئوفي با اشاره به راه اندازي بخش دياليز بيمارستان مطهري در سال 76 به همت يك خير جهرمي گفت: ساختمان جديد بخش دياليز اين بيمارستان به همت خير جهرمي حاج مرتضي ابوطالبي با اهداي سه تخت آغاز شد كه با افزايش تعداد تخت ها توسط وي اين مجموعه به يك بخش مستقل تبديل شد.

تاریخ:
1394/08/04
تعداد بازدید:
102
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal