۱۴۰۱ يکشنبه ۱۰ مهر
دكتر شهریاری: طی ده سال گذشته هیچكس برای مشكلات درمان ناباروری مراجعه نكرده است
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس پیشنهاد داد:ارایه طرحی در مجلس برای اختصاص بودجه درمان ناباروری
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مبلغ سه تا چهار میلیون تومان برای درمان ناباروری هزینه زیادی نیست چراکه ما برای عمل پیوند مغز و استخوان بالای 40 تا 45 میلیون تومان هزینه می کنیم.

 دکتر حسینعلی شهریاری در اولین کنگره بین المللی اخلاق تولید مثل در جهرم ضمن بیان این مطلب گفت: پیشنهاد می شود طی هفته آینده که موضوع بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس درحال بررسی است، مسئولین ذیربط طرحی مستند و قانونی برای این موضوع به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بفرستند تا پس از بررسی در کمیسیون بهداشت در کمیسیون تلفیق نیز ارائه و در صورت تصویب بودجه ای برای آن درنظر گرفته شود.

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تولید داروهای ناباروری در داخل کشور و مقایسه آن با داروهای مشابه خارجی افزود: این موضوع که  اثرات داروهای ساخت داخل  مورد  تائید  یا  عدم تایید پزشکان و کارشناسان قرار گرفته باید به صورت مستند و با ارائه دلیل قانونی به کمیسیون بهداشت و درمان یا سیاست گذاران دارویی کشور اعلام تا نسبت به آن تصمیم گیری  شود.

وی در عین حال یادآور شد: براساس بررسی های بعمل آمده و اظهار نظر پزشکان و کارشناسان ، داروهای ساخت داخل همگی مفید و پرثمر هستند  و در غیر این صورت باید دلایل غیر موثر بودن آن اثبات گردد تا در مورد تحت پوشش قرارگرفتن داروهای ساخت داخل یا خارجی تصمیم گیری شود. 

تاریخ:
1392/09/29
تعداد بازدید:
116
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal