۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
دكتر رئوفی در شورای اداری شهرستان: كنگره بین المللی اخلاق تولید مثل آخر آذرماه برگزار می شود
کنگره بین المللی «اخلاق تولید مثل» آخر آذرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار می شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جمع مدیران جهرم گفت: کنگره بین المللی اخلاق تولید مثل آخر آذرماه به میزبانی این دانشگاه برگزار می شود.

دکتر رحیم رئوفی در جلسه شورای اداری جهرم طی سخنانی با تشریح برنامه های این کنگره اظهار کرد: نخستین کنگره بین المللی اخلاق تولید مثل و سومین همایش ملی اخلاق و شیوه‌های نوین درمان ناباروری با حضور محققان داخلی و بین‌المللی 27 تا 29 آذرماه امسال در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار می شود و حدود 20 شخصیت علمی از کشورهای دنیا داریم که این رخداد علمی برای اولین بار در یکی از شهرستان های استان فارس روی می دهد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به برنامه ریزی های اولیه کنگره اخلاق تولیدمثل بیان کرد: در این همایش 50 شخصیت داخلی اعم از وزیر بهداشت و برخی چهره های علمی از حوزه و دانشگاه در خصوص جدیدترین دستاوردهای حوزه تولیدمثل به بحث و بررسی موضوع می پردازند.

وی با اشاره به دریافت مجوز راه اندازی مرکز آی وی اف در دانشگاه علوم پزشکی جهرم که یکی از ثمرات برگزاری این همایش در دوره های گذشته بوده افزود: این مرکز می تواند در توسعه و پیشرفت جهرم در حوزه ناباروری تاثیرگذار باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به لزوم همکاری و هماهنگی نهادها و دستگاه‌های اداری برای هر چه بهتر برگزار شدن این همایش، خاطرنشان کرد: در این همایش و کنگره آخرین یافته‌ها، تحقیقات و تجارب موفق در زمینه مطالعات موردی و نظریات و تئوری‌های جدید محققان جهان اسلام به اشتراک گذاشته می‌شود.

دکتر رئوفی از دستگاه های اجرایی و مدیران جهرم خواست تا با همکاری با کمیته اجرایی کنگره در پیشبرد برگزار این همایش به مهمترین رویداد علمی این شهرستان کمک کنند.

وی با اشاره به ارسال 100 مقاله به دبیرخانه نخستین کنگره بین المللی اخلاق تولید مثل افزود: شناسایی آثار و پیامدهای کنترل جمعیت در جهان اسلام، هماهنگی مراکز بهداشتی جهان اسلام در مسئله کنترل جمعیت، تعامل بیشتر مراکز فقهی و دینی با تشکل‌های پزشکی در جهت تحقق اهداف باروری و توانمندسازی خانواده‌های مسلمان در تحقق اهداف باروری از محورهای این همایش به شمار می‌رود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جهرم روند کنترل جمعیت در کشورهای اسلامی، جلوگیری از حاملگی در فقه اسلامی، اسلام و سازماندهی جمعیت و شمیم بیداری اسلامی و کنترل جمعیت را از دیگر محورهای این کنگره دانست و خاطرنشان کرد: بررسی مقایسه‌ای رویکرد‌های روانشناسان در اخلاق و تأثیر آن در ناباروری و موانع فرهنگی در کنترل جمعیت به عنوان برخی از محورهای کنگره بین‌المللی جهان اسلام و اخلاق تولید مثل اعلام شده  است.

وی افزود: نخستین کنگره بین المللی اخلاق تولید مثل و سومین همایش ملی اخلاق و شیوه های نوین درمان ناباروری 27 و 28 آذرماه امسال با حضور محققان، پژوهشگران و دانشمندان پزشکی داخلی و خارجی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جهرم همچنین از آغاز به کار بیمارستان خفر خبرداد و افزود: بیمارستان خاتم الانبیاء بخش خفر از ماه گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و بخش های مختلف بیمارستان با جدید ترین امکانات به مردم خدمات ارائه می دهند همچنین متخصصین بیمارستان نیز به کار گرفته شده اند.

دکتر رئوفی همچنین از کلنگ زنی درمانگاه شهر خاوران در این هفته خبرداد.


تاریخ:
1392/08/25
تعداد بازدید:
695
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal