۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشكی جهرم
مراسم معارفه دکتر رحیم رئوفی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد.
مراسم معارفه دکتر رحیم رئوفی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد.

طاهر موهبتی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم طی سخنانی گفت: همه ما در پایان یک دوره خدمت، آن چیزی باعث آرامش قلبی ماست که رضایت حضرت باریتعالی ا زعملکرد مارا در برداشته باشد.

وی افزود: اتفاقا بهترین بستر در مسیر رضایت حق تعالی همین بخش سلامت می باشد زیرا وقتی مریضی معالجه می شود یک شکرگذاری واقعی شکل میگیرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت  با اشاره به انتظارات رهبری در بحث چشم انداز 1404 بیان کرد: جامعه ایرانی باید در همه ابعاد زندگی از جمله رفاه، توزیع مناسب درآمد، استحکام نهاد خانواده، و مهمتر از همه  بخش سلامت به افق مدنظر برنامه دست پیدا کند زیرا سلامت همچنین بهداشت و درمان حقی همگانی هست و ارتقا آن بسیار ضروری و حیاتی می باشد.

موهبتی تصریح کرد: در بحث سند چشم انداز به حوزه سلامت بسیار توجه شده به طوریکه رهبری تاکید بر رویکردی سلامت محور جهت دستیابی به انسان سالم دارند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت  اظهار کرد: دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی درمانی مهم است و کاهش 40 درصدی بودجه حوزه بهداشت در سال 92 نسبت به سال 91 نگران کننده است یعنی جامعه را از حوزه پیشگیری غافل می کند.

وی تصریح کرد: برای نظام تصمیم گیری کشور تحقق شاخص عدالت در بخش سلامت بسیار اهمیت دارد و برای دستیابی به این هدف سهم هزینه مردم از سلامت باید تا 30 درصد تقلیل یابد درحالیکه هم اکنون 70 درصد هزینه های سلامت را مردم پرداخت می کنند.

موهبتی اضافه کرد: امروز 56 هزار میلیارد تومان در بخش سلامت خرج می شود که 40 هزار میلیارد تومان آن در حوزه درمان بوده و شامل 9 هزارمیلیارد تومان سهم بیمه ها، 5 هزار میلیاردتومان سهم دولت و 26 هزار میلیارد تومان توسط مردم هزینه می گردد همچنین از مابقی این اعتبار یعنی 16 هزار میلیارد تومانی که در بخش خصوصی هزینه می شود نیز 6 هزار میلیارد تومان مردم و 10 هزار میلیارد تومان توسط بخش دولتی پرداخت می گردد که این امر هرگز به معنای کاهش هزینه های مردم نیست و بایستی همه تمهیدات لازم جهت تغییر این رویه فراهم کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت  اظهار کرد:بنده از زحمات و تلاش های جناب آقای دکتر تدین زیرا در زمان تصدی مسئولیت که توسعه کیفی و کمی دانشگاه را به خوبی هدایت کردند تشکر و قددرانی می کنم همچنین برای دکتر رئوفی که سالهای قبل نیز در این جا خدمت کرده اند آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم بهتر از گذشته بتوانند توفیقات برای دانشگاه به همراه داشته باشند.

در خاتمه مراسم  با حکم وزیر بهداشت دکتر رحیم رئوفی به سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جهرم منصوب شد و از خدمات دکتر سیدمحمدکاظم تدین رئیس سابق قدردانی گردید.

تاریخ:
1392/07/07
تعداد بازدید:
1356
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal