۱۴۰۲ جمعه ۴ فروردين
فراخوان جشنواره عکس ، فیلم و نمایشگاه «روایت همدلی»

ویژه سازمان ها و دانشکده ها / مراکز تابعه

در روزگار ما، بحرانی به نام همه گیری کرونا؛ جهان را متاثر کرده و لحظاتی دشوار و جانکاه برای مردمان رقم زده است. کرونا همانند هر واقعه ی تلخ دیگر ،با گذر زمان و با صبر و تحمل و تدبیر خواهد گذشت؛ در کنار همه تلخی ها و نامهربانی های این حادثه سخت؛ کسانی بودند که با ایثارگری و از جان گذشتکی صحنه هایی زیبا، دلنشین و آسمانی خلق کردند که برای همیشه در حافظه تاریخی ماندگار خواهد شد.

عکس و فیلم ، ثبت لحظاتی است که با گذشت زمان خاطره می شود.صامت مصوتی است که در چشم بر هم زدنی با هر زبانی سخن می گوید و مرزهای قراردادی را با پیوند چشم و دل و احساس در می نوردد و بر جان هر بیننده می نشیند.

از آغاز پیدایش هنر عکاسی و هنر هفتم تاکنون، رخدادهای بسیاری در قاب زمان ثبت شده است. اشک ها و لبخند های بی شماری در نقطه طلایی کادر دوربین جای گرفته تا زودتر بر دل مخاطب بنشیند.

سند ماندگاری که جنگ ها و پیروزی ها، زخم و دردها، تولد ها و مرگ ها، جاذبه های طبیعی و میراث فرهنگی و تاریخی، آداب و رسوم اقوام و قبایل و ملل، حوادث طبیعی و غیر طبیعی و....را ماندگار می کند عکس و فیلم است.

به همین منظور مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد برای ماندگاری روایت تصویری تلاش ها و جان نثاری مدافعان سلامت بعنوان پیشگامان خط مقدم مقابله با کرونا و همچنین مردمی که جانانه به میدان آمدند و با حمایت و همدلی خود عبور از این بحران را ممکن کردند؛ جشنواره عکس، فیلم و نمایشگاه «روایت همدلی» را برگزار می کند.این جشنواره در سطح دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور و سازمان های تابعه وزارت بهداشت با اهداف و شرایط زیر برگزار می شود.

اهداف جشنواره؛

- مستند سازی همه گیری کرونا بعنوان بزرگترین چالش قرن اخیر حوزه سلامت

- نگاهداشت تلاش های ارزشمند مدافعان سلامت

- ثبت همراهی و همدلی مردم برای رفع این بحران

- انتقال تجربیات و مدیریت دانش بعنوان سندی برای آیندگان

شرایط و نحوه ارسال آثار؛

شرکت برای عموم همکاران وزارت بهداشت و دانشگاه ها / دانشکده های علوم پزشکی و دانشجویان این دانشگاه ها آزاد است.

شرکت کنندگان می توانند حداکثر تعداد 5 تک عکس و یک مجموعه عکس شامل 4 تا 6 عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

عکس های ارسالی با ذکر مشخصات ؛ نام و نام خانوادگی عکاس و فیلمساز / کد ملی / تحصیلات/ نام شهر یا استان/ مکان سوژه عکس و فیلم/ به آدرس @webdafestival در شبکه اجتماعی تلگرام ارسال شود.

عکس‌ها می بایست با فرمت jpeg در اندازه‌ی، ضلع کوچک حداقل 2500 پیکسل و حداکثر حجم فایل 10مگابایت، بارگذاری شوند. ارسال عکس های گرفته شده با گوشی موبایل بلامانع است. (حداقل رزولوشن عکس های موبایلی باید از 8 مگاپیکسل کمتر نباشد).

فیلم های ارسالی در قالب مستند و داستانی، کوتاه و بلند، موبایلی، تیزر با کیفیت HD و FULL HD باشد.

ارسال آثار ویدئویی در قالب DVD، فلش و یا هارد به آدرس دبیرخانه جشنواره

فیلم هایی که از لحاظ فنی و کیفی فاقد استانداردهای لازم باشند از جشنواره حذف میشوند.

ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نکند. دبیرخانه‌ از پذیرش عکس‌های فتومونتاژ، کولاژ، پانوراما و HDR معذور است.

عکس‌ وفیلم های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه‌ی تصویری باشند.

عکس‌ و فیلم ها باید دارای عنوان بوده و اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکس‌برداری در هنگام بارگذاری در سایت در قسمت توضیحات درج شوند.

از نظر برگزار کننده، ارسال کننده‌ی عکس و فیلم مالک اثر شناخته می‌شود. هرگونه مسئولیت ناشی از آن و پاسخگویی به پیامدهای حقوقی ناشی از آن با ارسال کننده‌ی اثر خواهد بود.

برگزار‌کننده حق استفاده از عکس‌ و فیلم های پذیرفته شده را برای چاپ و پخش در کتاب، بروشور و انتشارات و نشر در فضای مجازی و رسانه ها، با ذکر نام عکاس و فیلمساز برای خود محفوظ می‌دارد.

ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده با برگزارکننده است.

گواهی شرکت و تقدیرنامه به آثار راه یافته و منتخب ارائه می گردد.

موضوعات:

- کرونا و مدافعان سلامت

- کرونا و همدلی مومنانه

- کرونا ، فناوری و نوآوری

- کرونا ، دانشجو و دانشگاه

- کرونا و تحریم های ظالمانه

- کرونا و خانواده مدافعان سلامت

- طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

- کرونا و برنامه ی " هر خانه یک پایگاه سلامت "

- در خانه بمانیم

- شهدای مدافع سلامت

- من ماسک می زنم

- کرونا و دورکاری

- کرونا و فضای مجازی

آخرین مهلت ارسال آثار؛

آخرین مهلت ارسال آثار تا تاریخ15/12/99 است که پس از آن آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره توسط هیات داوران مورد ارزیابی قرارگرفته و به نفرات برتر هدایای نفیسی اهدا خواهد شد. همچنین این آثار در مجموعه ای با نام «روایت همدلی» چاپ و منتشر خواهد شد.

آدرس دبیرخانه:

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور، دبیر خانه جشنواره عکس و نمایشگاه «روایت همدلی»

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عکس با آقای محمد نسیمی به شماره همراه 09122506165 - 09382979040و همچنین در خصوص فیلم با سرکار خانم گودرزی به شماره همراه 09355163269 تماس حاصل فرمائید.

سامانه پیامکی: 30006115

تاریخ:
1399/11/25
تعداد بازدید:
1249
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal