۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
اومیکرون
جولان اومیکرون در کودکان و اطفال/ بیش از پیش مراقب کودکان خود باشید
جولان اومیکرون در کودکان و اطفال/ بیش از پیش مراقب کودکان خود باشید
سرعت بالای انتقال اومیکرون و واکسینه نشدن کودکان و اطفال خطری است جدی است برای مبتلا شدن تعداد بالای کودکان و بستری شدن آنها در بیمارستا. خانواده های در رعایت پروتکل های بهداشتی فرزندان خود حساسیت به خرج دهند.

🔸به گزارش وبدا جهرم، دکتر حشمت الله  شاکری متخصص بیماری های عفونی  با بیان این مطلب که چرا خانواده ها باید بیشتر از سویه های قبل مراقب کودکان خود باشند گفت: در سویه های قبل مانند آلفا و دلتا نیاز به وجود حجم بالای ویروس برای انتقال بیماری از فرد به فرد دیگر بود در حالی که در  سویه جدید" اومیکرون" حجم کم ویروس برای بیمار شدن فرد کفایت می کند. سرایت بالای بیماری باعث می شود همین تعداد کم ویروس بتواند در آن واحد چند نفر را همزمان بیمار کند.


🔸به گفته وی اطفال و کودکان با توجه به اینکه تحت واکسیناسیون کرونا قرار نگرفته اند در معرض بیشتر بیماری قرار دارند.

🔸وی با اشاره به سالمندان، افراد با بیماری زمینه ای و بیماران خاص که از گروه های حساس و در معرض خطر بیماری هستند گفت: این افراد حتما واکسیناسیون خود را کامل کنند و هر چه سریع تر برای دریافت دز سوم واکسن اقدام نمایند. تا آنجا که می توانند از حضور در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد پرهیز کنند و در موارد نیاز از خانه خارج شوند.  

🔸دکتر شاکری با اشاره به طول دوره بیماری در سویه اومیکرون گفت: در این سویه فرد7 تا 8 روز درگیر بیماری است و تا 10 روز می تواند بیماری خود را به دیگران انتقال دهد.

🔸این متخصص عفونی عطسه، خارش بینی و گلو، آبریزش شدید بینی، گلودرد،  و حتی قرمزی چشم ها را از علائم سویه اومیکرون دانست و گفت: تفاوت این سویه با سویه های دیگر در این است که سینوس ها را درگیر می کند. البته در مراحل حاد بیماری ریه هم درگیر می شود.


🔸وی با بیان اینکه انجام نمونه گیری کرونا برای تمام بیماران نیاز نیست گفت: در حال حاضر روزانه نزدیک به 400 نفر به درمانگاه امام صادق (ع) جهت ویزیت متخصین عفونی مراجعه می کنند و در صورت نیاز از بیماران نمونه گرفته می شود. زیرا این روزها حال بالینی اکثر بیماران با علائم اومیکرون قرابت دارد.
تاریخ:
1400/11/13
تعداد بازدید:
768
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal