۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۸ مهر
موج پنجم
نفس بیمارستان پیمانیه به شماره افتاده است/ آمار بستری جوانان مبتلا همچنان روندی افزایشی دارد
داستان تلخ و مرگبار بیماری کرونا همچنان ادامه دارد و سایه سرد و سهمگینش همچنان بر سرمان سنگینی می کند.
داستان تلخ و مرگبار  بیماری  کرونا همچنان ادامه دارد و سایه سرد و سهمگینش  همچنان بر سرمان سنگینی می کند.  

🔸خیز پنجم کرونا، بلندتر، شدیرتر و خطرناکتر از  پیک های قبلی است اما گویی هنوز عده ای حضور نزدیکش را باور نکرده اند. 

🔸روزانه 30 الی 40  نفر در بیمارستان پیمانیه با علایم شدید بیماری، بستری می شوند. از بین 253 بیمار بستری در بخش های مختلف بیمارستان  137 نفر بیمار قطعی کووید 19 هستند که شرایط حادی را در مقابله با کرونا تجربه می کنند.

🔸در بین آمار بیماران  بستری،  9 بیمار در رده سنی 30 تا 40 سال و 7 بیمار در رده سنی 50 تا 60 سال با درگیری ریوی بالا،   آمار بی سابقه ای است که طی چند ماه گذشته ارائه شده است. 

🔸یک جوان 35 ساله با 85 درصد درگیری ریوی، یک جوان 36 ساله با 70 درصد درگیری ریه، یک بانوی 31 ساله باردار با 70 درصد درگیری و یک بیمار 60 ساله با 90 درصد درگیری ریه، نمونه هایی از انبوه بیمارانی هستند که در جدیدترین آمار بیمارستان پیمانیه به چشم می خورد. 

🔸 آمار فوتی های کرونا در سطح استان رو به افزایش است. این در حالیست که ظرف 48 ساعت گذشته 55 نفر از هم استان هایی خود را در پی این بیماری از دست داده ایم و آمار روزانه  فوتی های ناشی از کرونا از استان های هم جوار همچون هرمزگان نیز حاکی است که طوفان سهمگین سویه دلتا با سرعت رو به پیشروی است. 

🔸در این بین  مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تمام توان خود را برای مقابله با بیماری مصروف داشته است، معاونت دارو و غذا، در پی تامین داروهای مورد نیاز بیماران است. واکسیناسیون افراد فراخوان شده توسط کادر بهداشت بی وفقه ادامه دارد. بیمارستان ها، با تمام قوا برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی و غیر کرونایی در آماده باش به سر می بردند. بازدید از اماکن و اصناف و اغذیه فروشی ها هفتگی ادامه دارد. تلاش شبانه روزی برای راه اندازی بیمارستان جدید و پذیرش بیمار ادامه دارد و این تمام آنچه است که بر عهده دانشگاه است و با تمام توان در حال انجام آن است. 

🔸هشدار تنها راه باقی مانده برای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی است تا مردم با رعایت حداکثری اصول بهداشتی برای سلامتی خود و هم نوعانشان بکوشند. بی شک تعطیلی اماکن و اصناف و ادارات شهر در مسوولیت این مجموعه نیست و تصمیم گیری های کلان بر عهده ستاد مقابله با کرونا است اما تجربه نشان می دهد حتی تعطیلی عمومی بدون مشارکت جمعی مردم هم کاری از پیش نخواهد برد.

🔸و سخن آخر اینکه جان همشهریان در دستان مردمی است که گاه با سهل انگاری ها نفس های عزیزان دیگر شهروندان  را در سینه حبس می کنند. 

🔸علاوه بر این، پس از گذشت قریب 17 ماه تلاش شبانه روزی، نفس  کادر درمان نیز در بیمارستان ها به شماره افتاده است... حواسمان باشد در شرایط بحرانی و غیر قابل پیش بینی به سر می بریم و روزهای بسیار سختی را پیش رو داریم که تنها به مدد شما همشهری عزیز می توان آن را مدیریت و کنترل کرد.

🔹 روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جهرم
تاریخ:
1400/05/12
تعداد بازدید:
338
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal