۱۴۰۰ دوشنبه ۸ آذر
موج پنجم کرونا
جهرم در آستانه ی بحرانی بزرگ؛ بیمارستان پیمانیه جهرم مملو از بیماران کرونایی
جهرم در آستانه ی بحرانی بزرگ؛ بیمارستان پیمانیه جهرم مملو از بیماران کرونایی
ئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم، بر لزوم همراهی همه دستگاه ها، نهادها و سازمان های اجرایی  شهرستان در  جهت افزایش نظارت ها و اعمال محدودیت ها به ویژه در اماکن پرتردد و پرازدحام تاکید کرد. 


به گزارش وبدا جهرم، دکتر محمد رحمانیان،رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم، در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه، گفت: متاسفانه حساسیت مردم نسبت به کرونا و رعایت اصول بهداشتی بسیار کاهش یافته و وضعیت بیمارستان ها را تحت الشعاع قرار داده است. 

او ادامه داد: با توجه به اپیدمی کرونای دلتا در سراسر کشور و قدرت سرایت پذیری بالای آن چنانچه شیوه نامه های بهداشتی و اصول بهداشت فردی و اجتماعی رعایت نشود دچار بحرانی بزرگتر و سهمگین تر خواهیم شد.

رئیس دانشگاه با تاکید بر لزوم جدی گرفتن کرونا در موج جدید و تبعات ناشی از عادی پنداری این بیماری خطرناک اظهار کرد: هرگونه بی توجهی، ساده انگاری و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، تاثیر بسیاری در گردش و انتقال این بیماری نسبت به پیک های قبل، در جامعه دارد.

دکتر رحمانیان با اشاره به لزوم  همراهی همه دستگاه ها، نهادها و سازمان های اجرایی  شهرستان در  جهت افزایش نظارت ها و اعمال محدودیت ها به ویژه در اماکن پرتردد و پرازدحام تصریح کرد: بدون تردید برای رهایی از این بحران همکاری و مساعدت همه ارگان های دولتی در کنار مردم جامعه برای کنترل موج پنجم لازم و ضروری است. 

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه روزهای سخت و نفسگیری را به لحاظ وخامت شرایط کرونا در  سطح شهرستان  در پیش داریم افزود: متاسفانه علی رغم هشدارهای مکرر مبنی بر  پرهیز از برگزاری دورهمی و تجمعات و عدم مسافرت متاسفانه باز هم شاهد افزایش چند برابری مراجعین به مراکز درمانی هستیم که همه ناشی از بی توجهی و عدم رعایت دستورالعمل هاست. 

وی یادآور شد: در حال حاضر بیمارستان پیمانیه مملو از بیماران کرونایی با وضعیتی وخیم است و متاسفانه سن درگیری و ابتلا در بین جوانان بیشتر مشاهده می شود.  

دکتر محمد رحمانیان در پایان بر اهتمام مردم در امر واکسیناسیون مطابق با برنامه زمان بندی اعلام شده تاکید کرد و اذعان داشت: در شرایط کنونی تنها راه مقابله با این بیماری خطرناک واکسیناسیون عمومی است و تا زمانی شرایط و امکانات تلقیح همزمان برای همه سنین وجود ندارد لازم  است که همه افراد طبق فراخوان برا ی دریافت واکسن تعجیل کنند و در کنار آن کماکان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.
تاریخ:
1400/05/05
تعداد بازدید:
319
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal