۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
درمان
وقتی توانمندی کارشناسان واحد مهندسی پزشکی منجر به صرفه جویی زمانی و اقتصادی ارزشمندی برای دانشگاه می شود
وقتی توانمندی، خلاقیت و تعهد کاری کارشناسان واحد مهندسی پزشکی بیمارستان پیمانیه جهرم منجر به صرفه جویی زمانی و اقتصادی ارزشمندی برای دانشگاه علوم پزشکی جهرم می شود
به گزارش وبدا جهرم؛ مدیر بیمارستان پیمانیه جهرم گفت:   دو دستگاه تزریق ماده حاجب (injection system) بخش های  آنژیو گرافی و  سی تی اسکن  بیمارستان پیمانیه جهرم دچار نقص فنی شده بودند که به دلیل تکنولوژی پیشرفته این دو دستگاه، ملزم به ارسال آنها به شرکت مربوطه در تهران جهت سرویس و تعمیر بودیم.

وی در ادامه گفت: از سوی شرکت مربوطه مبلغ 200 میلیون تومان جهت درخواست بورد الکترونیکی جدید از کشور آلمان پیشنهاد شد. علاوه بر هزینه بالا، حداقل زمان لازم برای وارد کردن این قطعات به ایران حدود 4 ماه تخمین زده شده بود و در این مدت این دو دستگاه مهم، غیر قابل استفاده می شدند. 

به گفته وی استفاده از این نوع دستگاه‌ها در تصویربرداری از بیمارانی که به تزریق ماده حاجب نیازمندند، الزامی است که در غیر این صورت این بیماران ناچار به مراجعه به شهرستان های مجاور می شدند.

وی  بیان کرد: با توجه به اهمیت بالای این موضوع برای بیماران، کارشناسان واحد مهندسی پزشکی بیمارستان پیمانیه جهرم، آقایان مهندس نقشوار و مهندس کاظمیان با همکاری آقای مهندس نیک کار موفق به تعمیر و راه اندازی این دو دستگاه با هزینه ای کمتر از یک ملیون تومان و تنها در مدت چهار روز،  شدند.

مدیر بیمارستان پیمانیه جهرم  گفت: انجام این کار توسط این مهندسین توانمند با توجه به شرایط این بیمارستان که در حال  دست و پنجه نرم کردن با بیماری کووید است و حجم بالای فعالیت های واحد مهندسی پزشکی بسیار بالاست ستودنی است.
تاریخ:
1400/03/25
تعداد بازدید:
250
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal