۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
درمان
خارج کردن 2 تومور بدخیم، 2 بیمار جهرمی را نجات داد
با انجام دو عمل موفقیت آمیز، 2 تومور بدخیم از بدن بیمار 68 ساله و 78 ساله جهرمی خارج شد.
به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر عبدالرضا غلامی رئیس بیمارستان پیمانیه جهرم گفت: در روزهای گذشته آقای 68 ساله و خانم 78 ساله با داشتن دو تومور بدخیم در ناحیه شکم و تخمدان به بیمارستان پیمانیه جهرم مراجعه کردند.

وی در ادامه گفت: توموری که در شکم  بیمار 68 ساله قرار داشت دارای 2 کیلیو گرم وزن و به ابعاد 20 در 20 سانتی متر بود و  باعث درگیری روده ها و ارگان های شکم بیمار شده بود که بلافاصله مراحل درمان برای بیمار انجام گرفت و تومور توسط جراح عمومی از بدن بیمار خارج شد.


وی همچنین با اشاره به مراجعه خانم 78 ساله با درد شدید در ناحیه شکم به بخش اتفاقات این بیمارستان گفت: وضع بالینی این خانم مساعد نبود و بلافاصله توسط پزشک متخصص تحت معاینه قرار گرفت. با تشخیص پزشک و نتیجه عکس برداری مشخص شد که یک تومور بدخیم به وزن یک و نیم کیلو گرم و به ابعاد 17 سانتی متر در ناحیه تخمدان این بیمار قرار دارد. این تومور بزرگ باعث فشار و سیاه شدن روده ها شده بود.

رئیس بیمارستان پیمانیه جهرم بیان کرد: با توجه به اینکه تست کرونای این خانم 78 ساله مثبت شده بود می بایست عمل وی تحت تمهیدات ویژه انجام می شد که سریعا تیم پزشکی برای خارج کردن این تومور بدخیم تشکیل گردید.

وی افزود: عمل با موفقیت توسط جراح عمومی انجام شد و بیمار پس از مراحل درمان و نظارت کامل به بخش آی سی یو انتقال یافت.

وی گفت هر دو بیمار پس از طی کردن دوران درمان با حال مساعد از بیمارستان مرخص شدند.

گفتنی است جراح عمومی این دو عمل موفقیت آمیز دکتر امیر حسین پور داوود بوده و دکتر عبدالرضا غلامی و دکتر مسعود قانعی به عنوان متخصص بیهوشی، نقش مهمی در انجام این دو عمل داشته اند. 

 دکتر غلامی در پایان از زحمات پرسنل اتاق عمل، پرسنل بیهوشی و پرستاران بخش آی سی یو تشکر و تقدیر کرد.
تاریخ:
1400/03/23
تعداد بازدید:
671
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal