۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
درمان
برای اولین بار در جهرم؛ عمل آنژیوپلاستی برای بیمار جهرمی که دچار گرفتگی 100 درصد شریان رانی و قطع خونرسانی پا شده بود
برای اولین بار در جهرم؛ عمل آنژیوپلاستی برای بیمار 72 ساله جهرمی که دچار گرفتگی 100 درصد شریان رانی و قطع خونرسانی پا شده بود انجام گرفت
 به گزارش وبدا جهرم؛ روز دوشنبه 10 خرداد ماه 1400، آقای 72 ساله جهرمی به دلیل درد شدید پا و عدم توان در راه رفتن به بیمارستان پیمانیه جهرم مراجعه نموده و تشخیص گرفتگی 100 درصد شریان رانی و قطع خونرسانی در پا مطرح شده بود.

 مراحل درمان برای بیمار انجام گرفت و این آقای 72 ساله توسط دکتر خاطره دهقانی فوق تخصص آنژیوگرافی و بالون آنژیوپلاستی تحت عمل آنژیوگرافی شریان رانی پا و تعبیه استنت جهت خونرسانی در رگ بسته شده قرار گرفت.

گفتنی است این عمل موفقیت آمیز که طی سه ساعت نیم به طول انجامید برای نخستین بار در بیمارستان پیمانیه جهرم انجام گرفت. حال بیمار مساعد و تحت مراقبت است.

دکتر خاطره دهقانی فوق تخصص آنژیو گرافی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: سایر عروق بدن از جمله اندامی مانند عروق کرونر قلبی ممکن است در اثر عواملی مانند دیابت، فشار خون، مصرف سیگار، چربی خون و غیره دچار تنگی و کاهش خونرسانی و علائم در اندام شود.

اکثر آنها قابل باز کردن با عمل آنژیوگرافی است و خوشبختانه این امر مهم در جهرم در راستای برخی مراکز در کشور انجام می شود تا بیمار را از هر گونه عمل باز و خطر از دست دادن اندام نجات یابد.

به گفته وی در بخش آنژیوگرافی بیمارستان پیمانیه جهرم، اعمال آنژیوگرافی، بالون آنژیوپلاستی و تعبیه استنت جهت گرفتگی عروق کرونر قلب انجام می شود. این اعمال روی دیگر عروق بدن همکه مستعد گرفتگی هستند صورت می گیرد.
تاریخ:
1400/03/17
تعداد بازدید:
188
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal