۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
آموزش
سی و یکمین آزمون صلاحیتهای بالینی ،آسکی،کشوری در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد
سی و یکمین آزمون صلاحیتهای بالینی ،آسکی،کشوری در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد
سی و یکمین آزمون صلاحیتهای بالینی (آسکی) کشور 6 خردادماه 1400 جهت دانشجویان پزشکی درشرف فراغت از تحصیل دانشگاه درقالب 19ا یستگاه برگزار گردید. 

🔸در این آزمون که از سوی معاونت  آموزشی و زیر نظر مستقیم مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی (EDC) و دانشکده پزشکی برگزار شد سوالات از گروههای بالینی ماژور و مینور (جراحی، داخلی ، کودکان،طب اورژانس، رادیولوژی، روانپزشکی، گوارش،غدد، ریه، پزشکی اجتماعی،ارتوپدی،اورولوژی ، مغز واعصاب و... )  بوده و با حضور ارزیابان و اعضای محترم هیات علمی گروههای فوق برگزار شد.

🔸پرسش و پاسخ حین معاینات فیزیکی بر روی بیمار نما، گرفتن شرح حال مناسب از بیمارنما، انجام مهارت های عملی و پروسیجر و در نهایت مهارت های حل مسئله از مواردی بود که دانشجویان در این ایستگاه ها انجام دادند.

🔸شایان ذکراست این آزمون ازسال 85 تاکنون در دانشگاه علوم پزشکی جهرم جهت کلیه دانشجویان پزشکی،پیراپزشکی، رزیدنتهای بیهوشی و اطفال درحال برگزاری است و قدمت زیادی دارد.

🔸 قبل از شیوع کرونا  آزمونهای آسکی در محل مرکز مهارتهای بالینی (اسکیل لب) دانشگاه برگزار می شد، اما به دلیل همه گیری کرونا و حفظ پروتکل های بهداشتی این بار در محل دانشکده پزشکی و پرستاری برگزار شد.

🔸این آزمون توسط معاونت آموزشی، مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی(EDC) و دانشکده پزشکی برگزار گردید.
تاریخ:
1400/03/11
تعداد بازدید:
290
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal