۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ دي
بهداشت
طرح "مراقبت در منزل" موثرین راه برای رسیدن به پایان کرونا
طرح "مراقبت در منزل" موثرین راه برای رسیدن به پایان کرونا
" مراقبت در منزل" اقدامی موثر برای کنترل بیماری در افرادی است که به کرونا مبتلا و فاقد علائم بیماری هستند؛ این طرح با تشخیص زود هنگام از وارد شدن فرد به فاز تهاجمی بیماری جلوگیری و زنجیره بیماری را نیز قطع می کند.

🔹به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر سید مجید ارجمند، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: مراقبت در منزل اقدامی است ملی که انجام آن تشخیص سریع بیماری در اطرافیان فرد مبتلا به کرونا را به دنبال دارد و موارد مشکوک با هدف ممانعت از انتقال بیماری شناسایی می شود.

🔹وی افزود: همکاری خانواده ها نقش بسزایی در تسریع روند این طرح دارد. 

🔹وی بیان کرد:  با شناسایی اطرافیان بیمار که مبتلا به کرونا شده اند توسط کارشناسان مبارزه با بیماری ها، ضمن ارائه آموزش های خود مراقبتی به آنها، به مدت 14 روز خدمات حمایتی نیز  از سوی مراقبین سلامت به بیماران ارائه می شود.

🔹دکتر ارجمند عنوان کرد: سنجش میزان اکسیژن و دمای بدن افراد و مراقبت بیشتر از سالمندان، خانم های باردار و کسانی که دارای بیماری زمینه ای هستند از دیگر اقدامات مهم این طرح است.

🔹به گفته وی بیمار یا مورد مشکوک حتی در صورتی که فاقد علائم یا دارای علائم خفیف باشد، باز هم امکان دارد با هر روز تاخیر یا عدم همکاری، ناگهان وارد فاز تهاجمی بیماری شود که این امر احتمال بستری و مرگ بر اثر بیماری را به شدت افزایش می دهد.

🔹در  طرح "مراقبت در منزل" تمام کسانی که با بیمار کرونایی در تماس بوده اند، شناسایی می شوند و تحت غربالگری و مراقبت قرار می گیرند.
تاریخ:
1399/11/25
تعداد بازدید:
312
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal