۱۴۰۰ شنبه ۲ مرداد
بهداشت؛ طرح شهید سلیمانی
ادامه بیماریابی در منازل؛ شناسایی 24 مورد مثبت قطعی از اطرافیان بیماران مبتلا
برای جلوگیری از موج چهارم کرونا، بیماریابی مبتلایان بدون علامت بصورت خانه به خانه در "طرح شهید سلیمانی" انجام می شود.
برای جلوگیری از موج چهارم کرونا، بیماریابی مبتلایان بدون علامت بصورت خانه به خانه در  "طرح شهید سلیمانی"  انجام می شود.


🔹به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر سید مجید ارجمند معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به مراجعه خانه به خانه  در "طرح شهید سلیمانی" جهت بیماریابی افراد گفت: این طرح از 14 دی ماه در جهرم، بخش سیمکان، بخش مرکزی و شهرستان خفر آغاز شده و برای خانواده هایی انجام می شود که یکی از اعضای آنها مبتلا به کرونا است. 


🔹وی در ادامه گفت: بدین صورت که  تیم مراقبت به منازل مبتلایان مراجعه نموده و ضمن ارائه آموزش های خود مراقبتی به بیمار و اطرافیان آن، از اعضای خانواده که در تماس مستقیم با بیمار بوده اند نمونه تشخیص سریع کرونا گرفته می شود.

🔹به گفته وی همچنین در این مراقبت میزان اکسیژن خون و دمای بدن افرادی که در تماس با بیمار بوده اند اندازه گیری می شود.  


🔹معاون بهداشتی دانشگاه افزود: در این طرح، خانواده و اطرافیان 50 بیمار مبتلا به کرونا تحت مراقبت در منزل قرار گرفتند. از 125 نفر از آنها تست سریع تشخیص کرونا گرفته شده که 24 مورد از آنها مثبت کرونا بوده اند.

🔹وی عنوان کرد: در "طرح شهید سلیمانی" 233 تیم مراقبتی با 702 عضو از نیروهای بسیج شهرستان، سفیران و رابطین سلامت و کارشناسان بیمار ی های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم فعالیت دارند.

🔹امیر محمد ابراهیمی کارشناس مسئول آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی جهرم: بیان کرد: افراد شناسایی شده (مبتلا به کرونا) با آموزش هایی که به آنها داده می شود تحت قرنطینه خانگی قرار می گیرند. در صورتی که علائم بیماری آنها بعد از چند روز بروز پیدا کند و شدید شود؛ این افراد می بایست سریعا به پزشک متخصص عفونی در مراکز منتخب مراجعه نمایند.


🔹وی عنوان کرد: یکی از اهداف مهم این طرح مراقبت از افراد در معرض خطر بیماری مانند سالمندان، زنان باردار، افراد با بیماری زمینه ای که در تماس با فرد مبتلا بوده اند است.  این افراد شناسایی و جهت ویزیت متخصص عفونی به مراکز منتخب ارجاع داده می شوند.


🔹وی بیان کرد: در این طرح کلیه پروتکل های بهداشتی در هنگام گرفتن نمونه تشخیص سریع کرونا خانه به خانه رعایت می شود.
تاریخ:
1399/10/17
تعداد بازدید:
307
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal