۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۹ ارديبهشت
در جلسه مشترک هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جهرم و دانشکده گراش
ایجاد زیر ساخت های مناسب نقش بسزایی در ماندگاری پزشکان متخصص در هر شهرستان دارد
ایجاد زیر ساخت های مناسب نقش بسزایی در ماندگاری پزشکان متخصص در هر شهرستان دارد
به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر محمد رحمانیان  رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم امروز در جلسه مشترک هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جهرم و دانشکده گراش ضمن تشکر و قدردانی از میزبانی این دانشکده گفت: تا کنون همکاری و ارتباطات مناسبی بین هر دو دانشگاه و دانشکده ایجاد شده است؛ بخصوص در موج سوم کرونا تعاملات خوبی در زمینه تجهیزات و استفاده از تجربیات یکدیگر برای مقابله با کرونا صورت گرفت.

 وی با اشاره به وجود ظرفیت های خوب هر دو دانشگاه در حوزه های بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش گفت: با در کنار هم بودن، فارغ از هر گونه مسائل سیاسی می توانیم از ظرفیت ها ی موجود در راستای ارتقاء سلامت هر دو شهرستان استفاده کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در استان فارس علاوه بر مرکز استان دانشگاه و دانشکده های علوم پزشکی  جهرم، گراش، فسا و لار وجود دارد که دارای ظرفیت های خوبی در زمینه های بهداشت و درمان و آموزش  هستند، اما در سطح ملی پتانسیل آنها به خوبی تعریف و استفاده نشده است.


به گفته وی تاکید هر دو دانشگاه بر ماندگاری پزشکان متخصص است. باید در هر دو شهرستان زیرساخت های رفاهی و اجتماعی خوبی ایجاد شود تا بتوان از تجربه خوب متخصصین سالیان سال استفاده کرد. ماندگاری پزشکان متخصص نقش بسزایی در ارتقاء سلامت در هر شهرستان دارد.

وی با اشاره به نزدیک بودن افتتاح بیمارستان 313 تخت خوابی شهرستان جهرم و توزیع نیروهای انسانی در این بیمارستان گفت: استفاده از نیروهای مناسب انسانی و جذب متخصصین در این بیمارستان به نفع شهرستان های اطراف و منطقه نیز هست که تعامل بین دو مرکز می تواند کمک شایانی به این امر کند؛ حضور پزشکان متخصص و حاذق در این بیمارستان می تواند منطقه را به عنوان یک برند سلامت در سطح ملی معرفی کند.

دکتر رحمانیان با اشاره به مفاد قید شده در تفاهم نامه هر دو دانشگاه و دانشکده گفت: تمامی مفاد قید شده در حوزه سلامت و درمان به نفع هر دو شهرستان است و قطعا عملیاتی خواهد شد. گفتنی است این دومین  جلسه هیات رئیسه مشترک جهرم و گراش است که  امروز 15 دی ماه 99 در دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار شد.


 
تاریخ:
1399/10/15
تعداد بازدید:
279
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal