۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
طرح شهید سلیمانی
بالغ بر هزار نفر در شهرستان جهرم تست سریع تشخیص کرونا انجام داده اند
بیش از 500 نفر از نیروهای بسیج شهرستان در قالب تیم های نظارتی، حمایتی و مراقبتی در اجرای طرح شهید سلیمانی همکاری می کنند.
بیش از 500 نفر از نیروهای بسیج شهرستان در قالب تیم های نظارتی، حمایتی و مراقبتی در اجرای طرح شهید سلیمانی همکاری می کنند.

🔹به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر سید مجید ارجمند معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: در اجرای طرح شهید سلیمانی که با هدف بیماری یابی و کنترل بیماری کرونا است، تا کنون 5 هزار کیت تشخیص سریع کرونا در اختیار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم قرار گرفته است. این طرح از هفته گذشته آغاز گردید و قرار است تا پایان این هفته 5 هزار نفر تحت غربالگری این بیماری قرار بگیرند. 

🔹وی بیان کرد: افراد بالای 60 سال، افراد با بیماری های زمینه ای، مادران باردار و اصنافی که در مواجهه بیشتر با افراد قرار دارند، در اولویت این غربالگری هستند.

🔹وی افزود:  تا امروز 24 آذر ماه 99 ، بالغ بر هزار تست سریع تشخیص کرونا در شهر جهرم و بخش های مختلف این شهرستان انجام شده است. 

🔹وی افزود: میدان تره بار، اصنافی مانند تاکسیرانی، نانوایی ها، خواربار فروشی ها، سوپرمارکت ها، قصابی ها و غیره  تحت غربالگری قرار گرفته و تست سریع تشخیص کرونا برای آنها در حال انجام است.

🔹وی بیان کرد: همچنین تیم های سیار راه اندازی شده که با حضور در مراکز شلوغ و پر رفت آمد شهر، افراد را تحت غربالگری و تست سریع تشخیص کرونا قرار می دهند.

🔹به گفته وی تست رپید یا تشخیص سریع کرونا از طریق بینی گرفته شده و جواب آن در مدت زمان کمتر از نیم ساعت مشخص می شود.

🔹وی در ادامه افزود: در اجرای این طرح، بیش 500 نیروی بسیج شهرستان در قالب تیم های نظارتی، حمایتی و مراقبتی همکاری ویژه با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم دارند.

🔹به گفته وی  تیم های نظارتی و حمایتی بسیج بصورت محله ای نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی خانواده هایی دارند که مبتلا به کرونا شده اند و از بین آنها خانواده هایی که ضعیف و از لحاظ معیشت دچار مشکل هستند و یا  نیاز به کمک دارند، حمایت می کنند. 

🔹معاون بهداشتی دانشگاه در ادامه گفت: تیم های مراقبتی هم بصورت محله ایی، خانه به خانه از طریق پر کردن پرسشنامه غربالگری بیماری کرونا را انجام می دهند. در این غربالگری، افرادی که مشکوک و دارای علائم بیماری هستند و یا خانواده های که یک فرد در آنها دچار بیماری کرونا شده است جهت انجام تست سریع تشخیص کرونا به درمانگاه الغدیر واقع در خیابان مادر ارجاع داده می شوند.

🔹دکتر ارجمند با اشاره به همکاری مراقبین سلامت  بخش های دولتی و خصوصی در طرح شهید سلیمانی گفت: مراقبین سلامت به خانواده هایی که ابتلای آنان به بیماری کرونا مثبت شده است تماس می گیرند و توصیه های لازم  نیز در خصوص نحوه مراقبت و قرنطینه شدن ارائه می دهند. 

🔹وی اضافه کرد: همچنین 30 نفر از نیرو های هلال احمر در اجرای طرح شهید سلیمانی با معاونت بهداشتی دانشگاه همکاری دارند.
تاریخ:
1399/09/24
تعداد بازدید:
167
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal