۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
کرونا ویروس
دیشب؛ 32 بیمار کرونایی در بیمارستان پیمانیه بستری شدند
تعداد کل مبتلایان و بستری شدگان در سطح شهرستان بسیار بیشتر از موج اول و دوم است. آمار بی سابقه مراجعین و مبتلایان، تخت های بیمارستان را پر کرده، این درحالی است که افزایش آمارها ، فشار کار زیادی را بر کادر درمان تحمیل نموده است.
تعداد کل مبتلایان و بستری شدگان در سطح شهرستان بسیار  بیشتر از موج اول و دوم است. آمار  بی سابقه مراجعین و مبتلایان، تخت های بیمارستان را پر کرده، این درحالی است که افزایش آمارها ، فشار کار زیادی را بر کادر درمان تحمیل نموده است. 

🔸دکتر قهرمان بمانا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه گفت: بستری شدن 32 نفر مبتلای قطعی در شب گذشته، در بخش کرونای بیمارستان پیمانیه، آمار بالایی است که نشان دهنده وخامت اوضاع است. 

🔸معاون درمان دانشگاه خاطر نشان کرد:  افزایش تعداد مبتلایان از یکسو و کار زیاد کادر درمان ، که به صورت چند شفیت در طول شبانه روز، پای خدمت به مردم ایستاده اند از سوی دیگر آمار ابتلای مدافعان سلامت بخصوص پرستاران، پزشکان و متخصصین را روزانه افزایش داده است. این نیروهای درمانی که اکثرا در مسیر ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا مبتلا شده اند، براحتی قابل جایگزینی نیستند و عملا ایشان را از دور خدمت خارج می کند. خستگی و فرسودگی کادر درمان پس از گذشت هشت ماه سخت از شیوع کرونا به نقطه بحرانی رسیده است. مجموع این شرایط نشان می دهد که اگر موج سوم کرونا تا پایان فصل سرما فروکش نکند و  با این روند افزایش آمار مبتلایان مواجه باشیم،  یقینا با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهیم شد. 

🔸معاون درمان دانشگاه اصلاح رفتار اجتماعی مردم را مهمترین مولفه تعیین کننده شرایط بحرانی امروز دانست و گفت: به دلیل تعدد مراجعین به درمانگاه شماره 4 ، در حال آماده سازی درمانگاه دیگری هستیم که پس از راه اندازی به اطلاع مردم شریف خواهد رسید. 

🔸دکتر بمانا تصریح کرد: اوضاع بیماری از اوایل شیوع کرونا بدتر شده است. در عین حال قدرت سرایت ویروس کرونا نیز چندین برابر شده و به همین دلیل تعداد بیماران هم افزایش یافته است. در حالی که در سطح شهر شاهد هستیم که بسیاری از شهروندان  حتی از رعایت اصول اولیه بهداشتی نیز امتناع می ورزند.

🔸وی خطاب به مردم گفت: از عموم مردم شریف تقاضا می کنیم خطر ابتلا و تبعات فردی و اجتماعی آن را بیش از پیش جدی بگیرند. از حضور غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند و تحت هیچ شرایطی در اجتماعات و دورهمی ها و بخصوص مراسم های شادی و غم شرکت نکنند. 
کرونا جنگ نابرابری است که کادر بهداشت و درمان در خط مقدم مبارزه با آن تمام قد ایستاده است و رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط آحاد مردم مهمترین حمایت و پشتیبانی از ایشان به شمار می رود.
تاریخ:
1399/08/11
تعداد بازدید:
248
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal