۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۸ مهر
کرونا ویروس
افزایش مراجعات بیماران بصورت سرپایی در 10 روز اخیر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جلسه ستاد مقابله با کرونا دانشگاه اظهار داشت: افزایش مراجعات بیماران بصورت سرپایی زنگ خطری برای بالا رفتن مجدد بیماران بستری در بیمارستان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جلسه ستاد مقابله با کرونا دانشگاه اظهار داشت: افزایش مراجعات بیماران بصورت سرپایی زنگ خطری برای بالا رفتن مجدد بیماران بستری در بیمارستان است.


به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر محمد رحمانیان اظهار داشت: در 10 روز  اخیر تعداد موارد بستری در بیمارستان پیمانیه  7 درصد کاهش داشته است. اما موارد سرپایی رو به افزایش بوده که این موضوع نگران کننده و  می تواند ما را به وضعیت قرمز باز گرداند.


وی با اشاره به افزایش نمونه گیری ها در چند روز اخیر گفت: افزایش نمونه گیری و غربالگری از افراد مشکوک به کرونا می تواند در کنترل این بیماری بسیار تاثیر گذار باشد. در راستای این موضوع کانون یابی مناطق پر خطر شیوع ویروس کرونا و غربالگری از  صاحبان مشاغل پر خطر در دستور کار دانشگاه قرار گرفته است.


دکتر رحیم رئوفی فوکال پوینت بیماری های عفونی دانشگاه در ادامه این جلسه گفت: در روز های اخیر یکی از اقدامات مهم دانشگاه در کنترل بیماری کرونا افزایش مجدد غربالگری و گرفتن نمونه تشخیصی کرونا از افراد بوده است.

وی در ادامه افزود: نمونه گیری تشخیصی در بیماریابی افراد بسیار کمک کننده است و می تواند بیمار را با درمان به موقع از مرگ نجات دهد.

وی گفت: در بیمارستان پیمانیه از هر بیمار مراجعه کننده بدحال تست کرونا گرفته می شود و گاها  بسیاری از بیماران از بیماری کرونا خود اطلاع نداشته و به دلیل امراض دیگر به بیمارستان مراجعه نموده اند. 


به گفته وی  خود مراقبتی و اطلاع رسانی جمعی در پیشگیری بیماری کرونا در کنترل و درگیر نشدن افراد به بیماری کرونا بسیار مهم است.


جلسه ستادی مقابله با کرونا امروز 22 شهریور ماه 99 در سالن شهید ایرانمنش دانشگاه برگزار شد.


تاریخ:
1399/06/23
تعداد بازدید:
419
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal