۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ دي
درمان
قرنطینه بیماران درخانه با یک اطمینان خاص و با شرایط کاملا محافظت شده انجام می شود
به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر رئوفی متخصص عفونی و فوکال پوینت بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جلسه شورای سلامت مقابله با کرونا با اشاره به ترخیص بیماران بهبود یافته از کرونا ویروس در بیمارستان گفت: ترخیص بیماران بر اساس مجوز کمیته ترخیص بیمارستان انجام می شود. بعد از بهبودی بیمار و پایان درمان در بیمارستان، منزل بیمار توسط کارشناسان مبارزه با بیماری ها معاونت بهداشتی دانشگاه رصد و ارزیابی های لازم انجام می شود. اگر شرایط قرنطینه در منزل برای بیماران توسط کارشناسان بهداشت محیط تایید شد آن موقع ترخیص بیمار از بیمارستان صورت می گیرد.

به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر رئوفی متخصص عفونی و فوکال پوینت بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جلسه شورای سلامت مقابله با کرونا با اشاره به ترخیص بیماران بهبود یافته از کرونا ویروس در بیمارستان گفت:  ترخیص بیماران بر اساس مجوز کمیته ترخیص بیمارستان انجام می شود. بعد از بهبودی بیمار  و پایان درمان در بیمارستان، منزل بیمار توسط کارشناسان مبارزه با بیماری ها معاونت بهداشتی دانشگاه رصد و ارزیابی های لازم انجام می شود. اگر شرایط قرنطینه در منزل برای بیماران توسط کارشناسان بهداشت محیط تایید شد آن موقع ترخیص بیمار از بیمارستان صورت می گیرد.

وی گفت: ارتباط ما با بیمار روزانه و به صورت مستمر در خانه ادامه دارد و  تمام  علائم بالینی بیمار تحت پایش قرار می گیرد.

وی با اشاره به همکاری بسیار  خوب بیماران قرنطینه شده در خانه و خانواده آنان با کارشناسان مبارزه بیماری ها معاونت بهداشت دانشگاه گفت: حساسیت بیماران نسبت به سلامت خود و دیگران  باعث شده که  تبعیت  کامل از دستورات و توصیه های لازم  بهداشتی و درمانی داشته باشند.  می توان با اطمینان گفت هیچ یک از بیماران پس از قرنطینه شدن ویروس را به فرد دیگر انتقال نداده اند.

وی با اشاره به ضریب انتقال بیماری کرونا از فرد به فرد دیگر گفت: ضریب انتقال بیماری به این معناست که فرد بیمار، بیماری خود را به چند نفر دیگر می تواند انتقال دهد. کاهش این مهم بستگی به بیماری یابی فعال در شهرستان دارد.

به گفته وی  هر چه بیماری یابی فعالانه انجام شود ضریب انتقال کاهش می یابد. این مهم در شهرستان جهرم روند خوبی داشته است که در قطع زنجیره انتقال بیماری نقش اساسی را ایفا می کند.

وی عنوان کرد: از دیگر نگرانی های ما که شیوع انتقال را بیشتر می کند تجمعات و عدم رعایت فاصله است.

تاریخ:
1399/01/13
تعداد بازدید:
736
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal