۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ دي
گفتگو
گفتگو با مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونا جنوب کشور در ارتباط با فعالیت های این قرارگاه
به گزارش وبدا جهرم؛ مهدی زارع مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونا جنوب کشور و دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم می گوید: این قرارگاه زیرنظر وزارت بهداشت و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه جنوب تشکیل شده و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان‌های بوشهر، هرمزگان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

به گزارش وبدا جهرم؛ مهدی زارع مسئول  قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونا جنوب کشور و دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم می گوید: این قرارگاه زیرنظر  وزارت بهداشت و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه جنوب تشکیل شده و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان‌های بوشهر، هرمزگان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

او بیان می کند: هدف این قرارگاه یکپارچه سازی فعالیت‌ها  و تزریق محتوا و ایده در راستای مقابله با کرونا ویروس است.

مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونای جنوب کشور  بیان می کند: در تمامی شهرستان‌های استان‌های مذکور قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونا تشکیل شده است و یکسری از کارهایی که جزو وظایف این قرارگاه بوده را اجرایی کرده ایم.

وی می گوید: در این قرارگاه  500 تیم‌ آموزشی تشکیل شده است و  بروشورها و بنرهایی با محتوای آموزشی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس تهیه و در اختیار قرارگاه‌های هر استان قرار داده شده است.
وی در ادامه می گوید: با هماهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور نیز در مرکز استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، هرمزگان و فارس، توانستیم خط تولید ماسک را راه اندازی کنیم.  

او بیان می کند:  از دیگر برنامه های در دست اقدام این قرارگاه ، نظارت بر اصناف به خصوص اغذیه فروشی ها در خصوص رعایت موازین بهداشتی است.

وی می گوید: همچنین در این قرارگاه، بسته‌های فرهنگی  مبنی بر ارائه راهکارهای کمکی برای افزایش و تزریق امید برای تامین روحیه کارکنان، پرسنل کادر درمان و بیماران مبتلا به کرونای استان‌ها ی مذکور  تهیه شده است.


مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونای جنوب کشور خاطرنشان می کند: در زمینه تامین نیروی کادر درمانی برای بیمارستان‌ها نیز فعالیت‌هایی داشتیم و همانطور که وزارت بهداشت درخواست کرده بود، شرایطی را فراهم کردیم تا برخی از دانشجویان رشته‌های پزشکی این استان‌ها به صورت داوطلبانه به بیمارستان‌هایی که اعلام نیاز کردند، اعزام شوند.

تاریخ:
1399/01/09
تعداد بازدید:
347
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal