۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ دي
بهداشت
بیش از 6 هزار و سیصد نفر از سفیران سلامت در سطح شهرستان جهرم و روستاهای اطراف در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا فعالیت می کنند
در حال حاضر بالغ بر 31 هزار نفر از جمعیت شهرستانهای جهرم و خفر به عنوان سفیر سلامت خانوار در پویش " هر خانه یک پایگاه سلامت " معاونت بهداشتی دانشگاه حضور دارند که 6 هزار و سیصد نفر از آنها در طرح ملی مقابله با کرونا، آموزش دیده اند و در سطح شهر و روستا ارائه خدمت می نمایند.

 در حال حاضر بالغ بر 31  هزار نفر از جمعیت شهرستانهای جهرم و خفر به عنوان سفیر سلامت خانوار در پویش " هر خانه یک پایگاه سلامت " معاونت بهداشتی دانشگاه حضور دارند که 6 هزار و سیصد نفر از آنها در طرح ملی مقابله با کرونا، آموزش دیده اند و در سطح شهر و روستا ارائه خدمت می نمایند.


به گزارش وبدا، دکتر سید مجید ارجمند، معاون بهداشتی دانشگاه با تاکید بر اینکه بیماری کووید 19 با ابعاد ناشناخته ای بروز کرده و به سرعت در سطح جامعه در حال گسترش است اظهار داشت:  مقابله و مواجهه با این بیماری پیش از هر چیز نیاز به آموزش اقدامات پیشگیرانه دارد.

دکتر ارجمند افزود: واحد آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی، آموزه های لازم و روش های صحیح مقابله را به  6 هزار و سیصد سفیر سلامت در سطح شهر، 346 سفیر سلامت در سطح محلات و 15 سفیر سازمانی ادارات،  انتقال داده است تا در سطح خانوار، ادارات، سازمان ها و جامعه  فعالیت نموده و آموزش های بهداشتی و خودمراقبتی را در سطح شهر و روستا، منتقل نمایند.
 
وی بیان کرد: سفیران سلامت به صورت روزانه به نانوایی ها و مراکز فروش مواد غذایی ضروری مراجعه می کنند و زیر نظر مستقیم  واحد آموزش و ارتقاء سلامت، آموزش های حضوری را ارائه و پوسترهای آموزشی را در آن مکان ها  نصب می نمایند.
تاریخ:
1399/01/09
تعداد بازدید:
229
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal