۱۴۰۰ سه شنبه ۹ آذر
درمان
یک تومور شش و نیم کیلویی کلیه، از شکم بیماری در بیمارستان پیمانیه جهرم خارج شد
دکتر رضا اینالو، جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه،گفت: مردی 60 ساله با علائمی مثل درد و لمس توده از خارج شکم مراجعه و پس از معاینه و اقدامات تشخیصی اولیه همچون سیتی اسکن، وجود تومور کلیه در شکم بیمار تایید شد.

دکتر رضا اینالو، جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه،گفت: مردی  60 ساله با علائمی مثل درد و لمس توده از خارج شکم مراجعه و پس از معاینه و اقدامات تشخیصی اولیه همچون سیتی اسکن، وجود تومور کلیه در شکم بیمار تایید شد.
وی تصریح کرد: پس از اطمینان از وجود تومور کلیه، بیمار بلافاصله  تحت عمل جراحی قرار گرفت و توده ای با وزن شش و نیم  کیلوگرم از  بدن وی خارج و برای پاتولوژی به آزمایشگاه فرستاده شد. 
دکتر اینالو با بیان اینکه ریسک انجام این نوع اعمال جراحی به خاطر  احتمال چسبندگی های زیاد به روده و احشاء داخلی شکم بالاست اظهار داشت: خوشبختانه این عمل با همکاری تیم بیهوشی با موفقیت و بدون خونریزی انجام شد و هم اینک وضعیت عمومی بیمار رضایت بخش است.

این عضو هیات علمی دانشگاه در خصوص عوامل به وجود آمدن تومور کلیه گفت: استفاده از رژیم‌های غذایی پُرچرب، مصرف سیگار و تنباکو ، کار کردن در محیطی که آلوده به مواد شیمیایی است و استفاده از داروهای مسکن به صورت مزمن  می‌توانند در ایجاد تومورهای کلیه دخیل باشند.
تاریخ:
1398/11/08
تعداد بازدید:
1069
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal