۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
آنچه در مورد كرم هاي ضدافتاب بايد بدانيم
آنچه در مورد كرم هاي ضدافتاب بايد بدانيم
آنچه در مورد كرم هاي ضدافتاب بايد بدانيم

آنچه در مورد كرم‌هاي ضدآفتاب بايد بدانيد

اگرچه متخصصان در مورد بي‌خطر بودن كرم‌هاي ضدآفتاب موافق نيستند، اما همه آنها در مورد استفاده مقدار زيادي از اين محصولات در برابر آفتاب موافق هستند.

انتخاب يكي از اين كرم‌ها با وجود فراواني اين محصولات و اخبار ضد و نقيض در اين مورد دشوار است.

بهنگام سازي برچسب اين محصولات توسط سازمان غذا و دارو، تغيير روش‌هاي توليد آن توسط كارخانه‌ها، محدوديت SPFبالاي 50 و هشدار درمورد سرطان پوست، آگاهي ما را در اين مورد بيشتر مي‌كند. همچنين ادعاي مقاومت اين كرم‌ها در برابر آب و عرق از بين رفته است.

از ديگر موارد نگران كننده، مواد افزودني مخفي در اين كرم‌هاست. نگراني در مورد ويتامين Aو پالميتات رتينتل كه اغلب به كرم‌هاي ضدآفتاب افزوده مي‌شود به استناد گفته مي‌شود موجب افزايش تومورهاي پوستي و زخم در برابر نور خورشيد خواهد شد.

مورد ديگر در استفاده از كرم ضد آفتاب، كمبود ويتامين Dمورد نياز بدن است. ما روزانه مي‌توانيم ويتامين Dمورد نياز بدن را از نور آفتاب تامين كنيم، در غير اين صورت بايد از مكمل‌هاي آن استفاده كنيم. قرار گرفتن به مدت 10 تا 15 دقيقه در معرض آفتاب با توجه به نوع پوست براي ما مفيد خواهد بود.

همچنين، مواد معدني و غير معدني و نگراني از تاثيرات جلدي آن از عوارض ديگر است. در كرم‌هاي ضد آفتاب حاوي مواد معدني از اكسيد روي و تيتانيوم براي كمك به حفاظت پوست در برابر آفتاب استفاده شده كه در برخي كرم‌ها اين مواد به پوست نفوذ مي‌كنند.

در بيشتر كرم‌هاي ضد آفتاب سنتي اكسي بنزون و اوبنزون وجود دارد كه اكسي بنزون بيشترين نگراني را در بر دارد و واكنش‌هاي آلرژيك ايجاد مي‌كند. مقادير بسيار زيادي از اين ماده به درون پوست نفوذ مي‌كند، اما با وجود آندومتريوز و افزايش سرطان پوست استفاده از كرم‌هاي ضد آفتاب موثرترين روش در حفاظت از پوست است.

 

دانلود فايل ورد...دانلود فايل pdf

تاریخ:
1397/01/26
تعداد بازدید:
346
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal