۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
نوشيدني كه وزن تان را كم مي كنند
نوشيدني كه وزن تان را كم مي كنند
نوشيدني كه وزن تان را كم مي كنند

نوشيدني كه وزن تان را كم مي كنند

نوشيدن يك فنجان قهوه در صبحانه و عصرانه به دليل وجود كافئين در آن گرسنگي را سركوب و به كاهش وزن كمك مي كند. اين نوشيدني همچنين بدن را گرم مي كند و متابوليسم را بهبود مي بخشد.

نوشيدني هاي پر طرفداري مثل آب ميوه ها و نوشابه هاي انرژي زا كه سرشار از شكر و كربوهيدرات هستند، مي توانند روند كاهش وزن را مختل كنند.

اين پنج نوشيدني نقش زيادي در كاهش وزن دارند:

1 - آب

همه مي دانند آب بهترين نوشيدني براي كاهش وزن است. اما نوشيدن آن در طول پروسه كاهش وزن مي تواند كسل كننده باشد. براي اين كه آب را طعم دار كنيد و از نوشيدن اش لذت ببريد مي توانيد در آن ليمو ترش، خيار و گوجه فرنگي بيندازيد تا مزه دار شود.

2 - آب سبزيجات

آب سبزيجات خانگي يا صنعتي تفاوتي ندارند. هر دو منبع عالي براي تامين فيبر و مواد غذايي براي كاهش وزن بدن هستند، چون پس از نوشيدن آن ساعت ها گرسنه نمي شويد. پزشكان توصيه مي كنند از سبزيجاتي استفاده كنيد كه سديم كمتري دارند.  

3 - چاي تلخ

نوشيدن چاي سبز علاوه بر اين كه متابوليسم بدن را بهبود مي دهد، سرعت كاهش وزن را نيز افزايش مي دهد. سعي كنيد چاي سبز را - گرم يا سرد - همراه عسل بدون شكر بخوريد. راستي چاي سياه را فراموش نكنيد چون سرشار از آنتي اكسيدان است و سموم را از بدن خارج مي كند. 

4 - قهوه خالص

نوشيدن يك فنجان قهوه در صبحانه و عصرانه به دليل وجود كافئين در آن گرسنگي را سركوب و به كاهش وزن كمك مي كند. اين نوشيدني همچنين بدن را گرم مي كند و متابوليسم را بهبود مي بخشد. فقط مراقب باشيد شكر و خامه كمي به ان اضافه كنيد.

5 - شير بدون خامه

شير سرشار از كلسيم، ويتامين د و پروتئين است كه استخوان ها را محكم تر و ماهيچه ها را قوي تر مي سازد. شير بدون خامه و چربي منبعي سرشار از ويتامين است كه به كاهش وزن كمك مي كند. اگر مي خواهيد طعم شير را تغيير دهيد مي توانيد از شكلات بدون چربي استفده كنيد.

 

دانلود فايل ورد...دانلود فايل pdf

تاریخ:
1397/01/26
تعداد بازدید:
296
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal