۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
سلامت
چند راه حل ساده براي خارج كردن آب از گوش
.
سلامت
چند راه حل ساده براي خارج كردن آب از گوش
اگر اهل رفتن به استخر و شنا هستيد حتما برايتان پيش آمده كه آب داخل گوشتان جمع شود. وضعيت آزاردهنده‌اي است. اما مي توان با انجام چند راه حل آسان اين مشكل را رفع كرد.

راه حل اول: در حالي كه سرتان را كج كرده‌ايد بپريد

زماني كه آب وارد گوش مي‌شود معمولا در كانال گوش به دام مي‌‌افتد؛ بنابراين پريدن در راستاي گوشي كه دچار گرفتگي شده است به شما كمك مي‌كند آب وارد شده به داخل گوشتان را خارج كنيد.

براي حل اين مشكل، كافي است سرتان را به سمت گوشي كه گرفته است كج كنيد و بر روي يك پاي خود بالا و پايين بپريد. ممكن است احمقانه به نظر بيايد، اما اين روش در اغلب موارد جواب مي‌دهد.


راه حل دوم: كشيدن لاله گوش
كانال گوش يك پيچ خوردگي كوچك دارد كه آب وارد شده به داخل گوش معمولا در آن به دام مي‌افتد. بنابراين، اگر لاله گوشتان را به آرامي بكشيد، آب وارد شده به داخل گوش خارج مي‌شود. براي انجام اين كار بايد سرتان را به سمت گوشي كه گرفته است كج كنيد. سپس، همانطور كه ايستاده‌ايد قسمت غضروفي گوش (بين نرمه گوش و بخش بيروني) را به سمت پايين بكشيد. در حين كشيدن گوش، سرتان را به مدت چند ثانيه در همين حالت نگه داريد. اين روش در بسياري از موارد باعث خروج آب از داخل گوش مي‌شود.


راه حل سوم: سرتان را كج كرده و فك خود را حركت دهيد

گوش عضوي است كه خود را تميز مي‌كند؛ وقتي فك خود را تكان دهيد، محتويات داخلي به طور خودجوش از گوش خارج مي‌شوند. موفق شدن در اين روش به زمان بيشتري نياز دارد؛ بسياري از افراد با استفاده از اين حركت از شر آب به دام افتاده در داخل گوش‌هايشان خلاص مي‌شوند.
تاریخ:
1398/08/25
تعداد بازدید:
254
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal