۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
مجمع سلامت شهرستان جهرم
جلسه مجمع سلامت شهرستان جهرم در سالن شهيد ايرانمش دانشگاه برگزار شد
جلسه مجمع سلامت شهرستان جهرم پيش از ظهر امروز با حضور نماينده ولي فقيه در جهرم، فرماندار ويژه شهرستان، فعالان حوزه سلامت جهرم و ديگر مسئولين شهرستان درپرديس دانشگاه علوم پزشكي جهرم برگزار شد.
جلسه مجمع سلامت شهرستان جهرم پيش از ظهر امروز با حضور نماينده ولي فقيه در جهرم، فرماندار ويژه شهرستان، فعالان حوزه سلامت جهرم و ديگر مسئولين شهرستان درپرديس دانشگاه علوم پزشكي جهرم برگزار شد.

دكتر محمد رحمانيان رئيس دانشگاه در ابتداي جلسه، ايجاد همدلي و هماهنگي و تعامل بيشتر را هدف اصلي اين جلسه دانست و با اشاره به نقش خيرين در حوزه سلامت اظهار داشت: خيرين گرانقدر نقش زيادي در توسعه خدمات بهداشت و درمان دانشگاه داشته اند و بدون حمايت امام جمعه شهر و ديگر مسئولين شهرستان توسعه خدمات بهداشت و درمان امكان پذير نبود.

دكتر رحمانيان گفت: شهرستان جهرم در ده سال آينده ديگر نياز به احداث مراكز بهداشتي و درماني ندارد و رويكردش بيشتر بر روي پيشرفت و ارتقاء كيفي خدمات بهداشتي و درماني شهرستان متمركز خواهد شد.

وي سبك تغذيه، تحرك بدني، اوقات فراغت و خود كنترلي در ارتقاء سلامت بسيار مهم دانست و گفت: با وجود شايع شدن بيماري هايي مانند سرطان، فشار خون، ديابت و غيره بايد به پيشگيري بيشتر از درمان تاكيد كرد.

آيت اله دژكام امام جمعه جهرم نيز در اين جلسه با اشاره به پيشرفتهاي دانشگاه در چند سال اخير گفت: از تبديل شدن دانشكده علوم پزشكي جهرم به دانشگاه ده سال مي گذرد و به ياري خدا در اين مدت تعداد دانشجويان آن از 300 به 1200 دانشجو افزايش يافته است.

وي بيان كرد: دانشگاه علوم پزشكي جهرم برنامه ريزي كرده است كه در زمينه بهداشت، درمان و آموزش مأموريت هاي ملي بر عهده بگيرد كه اين امر وابسته به انجام فعاليت هاي اساسي و تاثير گذار در آموزش و پژوهش اين دانشگاه است.


مهندس عليرضا صحرائيان فرماندار ويژه شهرستان جهرم نيز در اين جلسه با اشاره به تلاش فعالان حوزه سلامت جهرم در پيشبرد اهداف دانشگاه علوم پزشكي جهرم و توسعه خدمات بهداشت و درمان گفت: جاي دلگرمي دارد كه همكاري و همدلي اين عزيزان در حوزه سلامت و همكاري تنگاتنگ با مديران و مسئولين شهرستان، جهرم بتواند تبديل به قطب مهم درمان جنوب كشور شود كه باعث افتخار و توسعه شهرستان است.

وي در ادامه افزود: دانشگاه علوم پزشكي جهرم مي بايست در طرح آمايش سرزمين تعريف شود و براي انجام ماموريت هاي ملي، مديران ارشد شهرستان و فعالان حوزه سلامت جهرم نهايت همكاري خود را با دانشگاه علوم پزشكي جهرم داشته باشند.


به گفته مهدي نيكوكار قائم مقام رياست در امور مشاركت هاي اجتماعي، سازمان هاي مردم نهاد و خيريه هاي سلامت دانشگاه علوم پزشكي جهرم، اين جلسه با هدف ايجاد رويكرد اجتماعي در حوزه سلامت، ايجاد فرهنگ مسئوليت پذيري و پاسخ گويي اجتماعي در امر سلامت مردم برگزار شد.

همچنين در اين مراسم به مناسبت روز جهاني مددكار، از مددكاران اجتماعي مراكز آموزشي و درماني دانشگاه علوم پزشكي جهرم تجليل به عمل آمد.
تاریخ:
1397/01/03
تعداد بازدید:
39
منبع:
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal