۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
پژوهش
گزارش کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه در مدل سازی بیماری کرونا برتر کشور شد/ رصد شبانه روزی وضعیت بیماری کرونا در شهرستان جهرم
تحلیل ها و پیشنهادات کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی جهرم جهت کنترل بیماری کرونا ویروس از لحاظ کمی و کیفی به عنوان الگو در اختیار سایر کمیته های اپیدمیولوژی دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار داده شد.

تحلیل ها و پیشنهادات کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی جهرم جهت کنترل بیماری کرونا ویروس از لحاظ کمی و کیفی به عنوان الگو در اختیار سایر کمیته های اپیدمیولوژی دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار داده شد.

به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر محمد رحمانیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به تشکیل  کمیته اپیدمیولوژی کووید 19 توسط  تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور که بر اساس پرتکل وزارت بهداشت بوده است گفت: بررسی  الگوی بیماری زایی ویروس در شهرستان و مقایسه با دیگر نقاط کشور، بررسی وضع موجود و پیش بینی روند بیماری در شهرستان و ارائه مدل های اپیدمیولوژیک، بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای در کنترل بیماری در شهرستان از اهم وظایف این کمیته است.

به گفته وی پیش بینی نیازهای آتی و فعلی اعم از تعداد تخت های بیمارستانی، تخت ICU، دستگاه ونتیلاتور، تجهیزات حفاظت فردی پرسنل، تعیین وضعیت بیماران شناسایی شده، پیگیری موارد تماس، ارائه و ارسال اطلاعات اپیدمیولوژیک بیماران شهرستان بصورت هفتگی به کمیته اپیدمیولوژی کشوری از اقدامات مهمی است که توسط کمیته دانشگاه در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم عنوان کرد: بر اساس این سیاستگذاری، کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه تاکنون یک گزارش شامل مدل سازی بیماری در سناریو های مختلف، تعیین وضعیت اپیدمیولوژیک بیماری و ارائه مدل علمی تغییر رفتار جامعه راجع به اینکه چرا مردم به توصیه های بهداشتی عمل نمی کنند  به کمیته کشوری اپیدمیولوژی ارسال نموده است.

وی بیان کرد: بعد از بررسی های انجام شده توسط  کمیته اپیدمیولوژی کشوری کووید 19، مشخص گردید تحلیل ها و پیشنهادات سه دانشگاه علوم پزشکی جهرم، شاهرود و شهرکرد جهت کنترل بیماری از نظر کمی و کیفی در بین سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور به عنوان برتر  شناخته شده است.  

به گفته وی تحلیل ها و پیشنهادات این سه دانشگاه در چگونگی کنترل این بیماری جهت الگو در اختیار سایر کمیته های اپیدمیولوژی دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار داده شده است.

وی خاطر نشان کرد:  کمیته اپیدمیولوژی کووید 19 دانشگاه بصورت شبانه روزی وضعیت بیماری در شهرستان جهرم، استان، کشور و جهان را رصد نموده و بصورت فعال مدل سازی های خود را به روز و جهت استفاده متولیان دانشگاهی و کشوری ارسال می نماید.

دکتر وحید  رحمانیان عضو هیئت علمی گروه اپیدمیولوژی دانشگاه گفت:  اقدامات انجام شده در کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه شامل تحلیل و مدل سازی روند بروز بیماری در شهرستان، ارائه پیشنهادات برای کنترل بیماری در کشور و شهرستان به کمیته اپیدمیولوژی کشوری و تجزیه تحلیل داده های اپیدمیولوژیک بیماران شناسایی شده و ارسال آن به مسئولین دانشگاهی و ستاد کشوری بوده است.

به گفته وی محاسبه میزان شاخص انتقال بیماری بصورت اختصاصی و روزانه در شهرستان انجام می شود.  رصد شاخص ها به طور منظم و مشاهده تغییر در آن  مشخص می کند که تغییر رفتار مردم طی روز های گذشته چگونه بوده است و روند بیماری طی روز های آینده چگونه خواهد بود.
تاریخ:
1399/01/05
تعداد بازدید:
283
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal